Özsar Döner (İFTAR)

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
27.06.2015

Bir iftar yemeği için Özsar Dönerde rezervasyonumuzu yaptırdık. İzmit'in marka zincirlerinden olan ,benim de uzun zamandır gördüğüm, ne zaman önünden geçsem mekanı da boş gördüğüm için hep de merak ettiğim bir mekandı Özsar. Çok şık döşenmiş , dışarıdan bu kadar güzel görünen bu mekanın neden hep boş olduğunu da anlayabilmiş değildim. Ve kısmet bugüne oldu. Gerçi iftar menüsü olduğu için iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum ama sonuçta ziyaret edebildik.
İftara anca yetişebildik ama sabahtan rezervasyonumu yaptırmıştım. İçeride hiç boş masa yoktu bu sefer, hatta bu yüzden de şaşırdım baya hep boş gördüğüm için. Rezervasyonu alan arkadaştan bahçede ve iyi bir masa istememe rağmen içeride ve kapının hemen yanında kalan masayı ayırmışlar bize. Neredeyse kapının ağzına oturacakmışız resmen. Sonuçta ben rezervasyon yaptırmadan gitsem ve aramızda böyle bir konuşma geçmese sorun etmeyeceğim belki ama ,insan böyle bir mekan gelince ki fiyatları da göreceksiniz öyle ucuz da değil, kesinlikle özen bekliyor.Hangi çalışma prensibine sığıyor bu davranış anlamadım. Oruç halimle bu davranış bizi çok sinirlendirdi. Baştan olumsuz başladım yani anlayacağınız. Allahtan garsonumuz Cihan bey bize çok yardımcı oldu. Açıkçası biraz sinirimizi de yatıştırdı sağolsun. Ama bu yazı umarım mekan sahibine ulaşır ve bu konuda bir uyarı yapılır.Masamıza oturduğumuzda her şey hazırdı zaten . İftar tabağımız vasatın bile altında kalacak şekilde kötü. Sadece içindeki cevizli tulum peyniri lezzetli ve farklı onun haricinde herhangi bir özen yok. Böyle bir mekana daha ikramlı bir iftar tabağı yakışırdı.

Salatayı görmek dahi istemezsiniz. Görüntü olarak kötü olduğu kadar tadı da hiç iyi değil. beklemiş saatlerce belli.

Güveçte Kuru Fasülye çok küçük bir porsiyondu fakat bu kadar yemeğin içinde bence gayet yeterli. Tadı da çok güzel.

Frig Pilavı da lezzetli, porsiyonu bol. Bizimkinin yarısı kaldı neredeyse. Çok özellikli , farklı denecek kadar güzel bir tadı yok ama.

Tabaklarımızın kenarındaki yarım İçli Köfte çok lezzetli ve çok komik çünkü neden yarım , neyin hesabı yapılmış, hiç ama hiç hoş olmamış.

Ve bakır bardaklarda servis edilen ayran gayet lezzetli.

Malum Ramazan tabi ki başlangıç çorbayla yapılır. Taneli mercimek çorbası ,kıvamı yerinde, tadı da gayet başarılı bir çorba. İçimiz ısındı, beğendik.


Ve Ana yemeğimiz menüde yazdığı üzere Kuzu Tandır ve Özsar'ın o meşhur döneri. İlk göze çarpan şey çorbalarımızın altında buluna servis tabağının değiştirilmemesi. Halbuki baya bir kirlenmişti. Limon ve zeytin çekirdekleri ,peynir kırıntıları ile dolmuş tabağıma yemek konuldu. Burada kararı sizin insiyatifinize bırakıyorum.
Ben farklı hayal etmiştim, herkese farklı farklı tabaklarda yemek hazırlanır ve önüne gelir diye düşünmüştüm fakat burada garson arkadaşlar bir sini içerisine konulmuş önce Kuzu Tandırı sonra da döneri servis ettiler. Tabi güzel bir görüntü olmadı.
Belli ki tadı çok güzel Tandırın. Ama tabi ki bu şekilde servis edilirse siz o Tandırdan ne beklersiniz.Mekanın bir başından başlayarak size kadar gelen Tandır buz gibi olur. Hele ki Ramazanda soğuk yemek kim yemek ister. Aslında gerçekten haklarını yemeyim , ki bende çok severim Tandır eti , cidden çok lezzetli belli. Ama soğuk olunca iş değişiyor. Tabi ben memnuniyetsizlik üstüne devam ediyorum , bunu farkeden bir diğer garson arkadaşımız Özgü bey baya bir ilgilendi memnun etmeye çalıştı bizi fakat olan oldu bir kere.
Özsar'ın dönerine gelirsek gayet yağlı ve lezzetli bir döner. Yedikçe yediriyor. Porsiyonlarımızda bol olduğu için (ikinci kez tekrar isteyip istemediğimizi sordular) baya bir yedik. Ama yine dönerde de aradığım sıcaklığı bulamadım. Ilıktı diyebiliriz. Öyle bile yedik ki düşünemiyorum normal bir şekilde servis edilen sıcak bir Özsar dönerinin lezzetini. Yazık oldu bana yaa :(
Çok pişman oldum buraya Ramazanda geldiğim için belki çok daha iyi olabilirdi normal bir zamanda buraya gelsem.


Menümüzdeki son şey tatlılarımız. Güllaç Ramazanın en meşhur tatlısı ve benim de favorim. Yiyemedim burada. Kötü , ciddi kötü.

Künefenin de tadına bakma fırsatım oldu ki, onu da beğenmedim. Kenarları yanmış sıradan bir künefe.

Çayımızı içip kalktık mekandan. Çok sarmadı çünkü beni, öyle oturup çay keyfi yapmak istemedim. Bu gördüğünüz yiyeceklerin hepsi Özsar'ın İftar menüsü, fiyatı da 55 tl. Bu fiyata bu özensizlik beni üzdü. Artık karar sizin. Buraya Ramazanda mı gelirsiniz yoksa başka zaman mı bu güzel dönerin tadına bakmak istersiniz size kalmış. Ama net farkettiğim bir şey var mekanların Ramazandaki ortak sorunu bu. Kalabalıktan bir stres mi oluyorlar ne, normalde çok güzel olan yemekler kötü, servisler berbat oluyor. Yani bu hepsinde aynı. Bazen düşünüyorum da Ramazanda dışarda yemek mantıksız mı acaba diye. Neyse size afiyet olsun :)


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.06.2015 Alp

  Gerçekten kötü bir iftar menüsü var Özsar’ın. Lezzet olarak güzel olmasına rağmen sunum servis konusunda çok şey kaybediyor özsar. Buz gibi döner ve tandır belki daha güzel pilav üstü sunulsa sıcak sıcak gelse belki geç gelir ama sıcak gelse daha hoş olmazmıydı diye soruyor insan. Şahsen özsarı hiç beğenmedim. Birdaha gitmeyeceğime eminim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.06.2015 zerrin yunus

  Biz özsarın ilerisindeki evin dönere gittik ve çok memnun kaldık şimdi yazınızı okuyunca özsara gitmediğimiz için kendimi şanslı hissediyorum. İyiki sizi dinlemiş ve evin dönere gitmişim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  30.06.2015 Tarık Özmen

  Ya resmen duygularıma tercüman oldunuz aynı şeyi yaşadık o kdr özensizdiki kötü bi iftar oldu ama döner iyi o konudada size hak veriyorum

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart