Özsüt

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
16.09.2013

Bildiğiniz gibi Özsüt pastalarıyla meşhur bir yer. İzmir'de başlayan küçük bir dükkandan; onlarca şubesi olan bu yolculuğun tek sebebi bilindik tatları modern sunuşu, tarzı ve kalitesinden almaktadır.

Özsüt de personel çok ilgili istediğiniz her şey hemen oluveriyor. Çalışanların özverisini görmemek imkansız. Mekan sade ve sessiz açıkcası sakinlik, bu tarz kalabalık mekanlarda çok önemli bir etken.

Tok olduğumuz için tatlı yiyelim tatlı konuşalım dedik ki zaten Özsüt gibi meşhur tatlıları olan bir yere gelip de tatlı yemesek olmazdı. Bir Mocha ve Çikolatalı Cheesecake söyledim. Mocha büyük bir bardakta geldi ve güzeldi.

Cheesecake en sevdiğim tatlılardan biri olduğu için Özsüte gelmişken denemek istedim ve sizlere farklı bir lezzet keşfedebilmek adına Çikolatalı Cheesecake söyledim. Açıkcası çikolatalı değilde çikolata kaplı cheesecake desek daha doğru olurdu çikolatası çok azdı tadı yerinde bir cheesecakeydi ama franboğazlısını daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Birde dondurma istedi canımız ve çikolata rüyası adı verdikleri dondurmadan istedik. Dondurması güzel gayet iyi hazırlanmış sunumu güzel bir kup da geldi cheesecake de alamadığım çikolata lezzetine dondurma ile doydum diyebiliriz.

Son olarak Özsüt benim için özellikle pastaları konusunda vazgeçilmez bir yer. Özsüt Kızıay Selanik şubesinde ki fiyatlara gelirsek Mocha 8 TL, Cheesecake 8,50 TL, Kup Dondurma ise 7,50 TL . Afiyet olsun.


Siparişimiz verdikten hemen sonra özel yapılmış sıcacık zeytinli ekmeğimiz ve kuru biber ile zeytin ikramlarımız geldi.Hepsi lezzetli.


Akşam yemeği için , baya bir yorgunluk üzerine geldik buraya ve inanılmaz aç bir şekilde.İlk yemeğim ana yemeklerden olan Mush Steak. Bu bir İtalyan mutfağı yemeğiymiş Fatih garsonumuz öyle söyledi.Daha doğrusu üstündeki soslar öyleymiş.İçinde mantar olan Izgara Bonfile yemeğim bence ismini Mushroomdan alıyor. Bonfile çok güzel pişmiş tam kararında ne yanmış ne pişmemiş,içi de çiğ değil.Lezzeti iyi.Üstünde mantarlı barbunyalı et sosu var. Bu sos birazcık tatlımsı. Aslında ben tatlı sos pek sevmiyorum et üzerinde. Ama bunun tatlısı çok hafif olduğu için çok rahatsız etmedi. Tabi yine de çok beğendiğimi söyleyemem.Yanında fırında patates ve sebze sotesi ile servis ediliyor. Fırın patatesi beğenmedim. Çok büyük olduğu için patatesler çok istediğim tarzda pişmemiş. Sebze sotesi güzel.Diğer yemeğimiz de İtalyan mutfağının klasiklerinden Penne. Menüdeki ismi Pollo Dı Funghi. Biz aslında içinde bonfile olanı istemiştik ama siparişte bir karışıklık olmuş. Tavuklu bir penne geldi bize. Ama sorun etmedik. Tadı gerçekten çok iyi. İçindeki soya sosu mükemmel diyebilirim. Fesleğenle birlikte çok iyi olmuş.Mantarlar çok güzel tat katmış, makarnaya zaten yakışır mantar.Üstüne serpilmiş parmesan peyniri lezzete lezzet katmış.Ayrıca makarnalarının el yapımı olduğunu söylüyorlar. Ondan çok anlamam fakat lezzeti konusunda diyecek tek kötü bir şey yok.İçinde badem de var fakat o olmasa da olurdu benim gözümde.Porsiyon çok bol,tıka basa doyabilirsiniz.


Biz yemeklerimiz yerken güveçte yoğurt ikram ettiler bize. Özsüt'ün kendi yaptığı yoğurtmuş tadına bakmamızı istemişler .Teşekkür ettik :)

Yemeklerimiz bittikten sonra Fatih garsonumuz bir de bize Türk kahvesi ikram etti.Galiba siparişimizdeki karışıklık dolayısıyla telafi etmeye çalıştı. Çok hoş bir davranış,bu tarz mekanlara böyle davranışlar yakışır zaten. Orta istediğimiz Türk kahvelerimizi de içtik. Güzel bir sunumla ikram edildi.

Özsüt'te her şeyden çok memnun kaldık biz. Hizmet,yemekler gayet iyi. Yemeklerin görüntüsü sunumları gayet başarılı.Tabaklarda bardaklarda vs Özsüt'ün amblemi olması da gayet güzel. En ufak ayrıntılar bile düşünülmüş.Bir tavsiyem olacak yemek konusunda,benim yediğim Mush Steak'in üstüne Pennedeki soya sosu bence mükemmel olur :)Fiyatları merak ederseniz fiyatlar pahalı. Mush Steak 36 tl, Pollo Dı Funghi(Penne) 20 tl, sprite 6 tl,çay 3,50 tl. Karar sizin. Afiyet olsun.


İftar sonrası tatlı yemeye geldiğimiz için eskiden de tadını bildiğim ve sevdiğim bir pasta olan Sakızlı Trio istedim. Çok hafif bir tatlı Sakızlı Trio.Tatlı oranı kararında,hiç rahatsız etmiyor. Üzerindeki beyaz çikolatalar ,tarçınlı jölesi gayet iyi. Birkere sunumu da çok iyi.Ama eskiden bildiğim o tadı bu sefer bulamadım. Çok daha güzeldi tadı önceden.Yinede seviyorum tabi bu pastayı.Sakızlı Trio yanında Cafe Mocha istedim. O da başarılı.Özsütte fiyatlara gelince ; Sakızlı Trio 11 tl, Cafe Mocha 8,50 tl, çay 3,50 tl.Fiyatları birazcık düşürün diyorum Özsüte :) Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart