Pelit

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.07.2016

Pelit'in en büyük avantajı çok büyük bir mekan olması sebebiyle çok ferah olması. Ayrıca hiçbir zaman çok kalabalık olmadığı için siparişiniz gecikmez ilgisiz kalmazsınız vs. Neden kalabalık olmadığını da birazdan tartışırız.
Mekan çok şık, güzel masalar koltuklar vs. Konsept güzel , havalı.


Bugün birkaç çeşit yemeğin tadına bakma fırsatım oldu. İlki Mantı. Öncelikle belirtmek istediğim şey buradaki yemeklerin sunumu. Gerçekten başarılı , önce gözü doyurur derler ya o cinsten. Ayrıca porsiyonlar da yeterli. Porsiyon sebebiyle doymayacağınızı düşünmüyorum.
Mantıdaki bence en önemli şey hamurunun iyi olması. Eğer sıkışmış böyle hani derler ya resmen hamur diye,böyle bir şekilde kalmışsa o hamur, mantı lezzetsiz olur. O hamur ağızda büyür aldığınız tek tat hamur olur. Burada tam bu şekilde diyemem ama öyle iyi bir mantı da değil. Yani yediğimiz birçok mantıcıya göre çok vasat. Belli bir sıralamaya girmesi mümkün değil. Tabi işin bir de şu kısmı var bugün yediğim yemekler içerisinde en iyisi mantıydı.


İkinci yemeğim ise Köfteli Spaghetti. Çok yorum yapılacak bir yemek değil yine sunum çok iyi ama tadı sıradan. Bir spaghetti yemeye gidelim demezsiniz.

Hamurlu yemek kısmından memnun kalamadığımız için et deneyelim dedik.Zencefilli Tavuk Parçaları belki de hayatımda yediklerim içinde en kötülerden. O kadar kuru ki tavuğun tadını almak imkansız. Kocaman tabak böyle gösterişli yanında salatası sosu ,patatesi , görünce vay be diyorsunuz. Ağzınıza alınca bu ne dedirtiyor. O kadar kötüydü ki tabağın yarıdan fazlası kaldı.

Son olarak bir de kırmızı ete şans verelim derken Etli Wrap sipariş ettim.Wrapi çok kötü yapmak aslında kolay bir iş değil. Etleri güzelce pişirip dürüm yapacaksın, birkaç atraksiyonluk malzeme koyacaksın içine altıüstü. Sağolsun bunu da kötü yapmışlar. Nesi bu kadar kötü diyeceksiniz şimdi her şeye kötü dedim diye. Yemeklerde herhalde yağ yok. Hani derler ya yemeğe yavan diye. Aynen öyle tat yok tuz yok. Berbat ötesi. Yani o kadar mutsuz oldum ki bir tane bile iyi tat alamadım.


Tabi bunların arasında çay , limonata , su , ayran , cola siparişlerimiz oldu. En son da üzerine dondurma yedik o da vasat işte.

Şimdi gelelim fiyatlara,görünce şok olacaksınız bu fiyatlara. Şahsen bu lezzetsiz yemeklere bu fiyatları uygun gören bir mekana bir daha gideceğimi hiç sanmıyorum .Kimse kusura bakmasın belki sert oldu diyenler olabilir ama akıllı birinin de gideceğini sanmıyorum .
Kayseri Mantısı 26 tl ,Köfteli Spaghetti 33 tl ,Zencefilli Tavuk Parçaları 24 tl , Etli Wrap 34 tl. Farkındamısınız fiyatı uygun tek bir yemek bile yok. Daha devam ediyorum hadi bunlar yemek neyse diyebiliriz bir nebze, tatları iyi olsa yine biraz kendimi avutucam ama o da yok.
Cola 7,50 tl , Ayran 8 tl , evet yanlış görmediniz bir ayran 8 tl . Bu nasıl bir kazıklamadır, dışarıda 5 kuruş, 1 tl ye satılan ayran burda 8 tl ye satılıyor , üstüne konulan karı görün. Müşteriye yapılan haksızlığı da görün. Öyle özel yayık ayran falan da değil normal bildiğiniz kutu ayran.
Limonata 9 tl ,çay (bardakta yani küçük ) 4,50 tl, dondurma (1 top) 4,50 tl , sanki bana şahane dondurması varmış gibi bununda fiyatı bu, su 3,50 tl .
Bu sefer hiç afiyet olsun bile diyemeyeceğim, gerçekten bu haksızlık, evet aynen kelime bu doğrusu bu, haksızlık hiç hoş değil. Yerinden dolayı kirası vs gideri çok olan bir mekandır eminim ama Çukurambardaki pekçok mekan bu kadar pahalı değil emin olabilirsiniz. Yine de tercih sizin bunları bilerek gidin. Cebiniz dolu olsun yani. İşte başta söylediğim neden kalabalık bir mekan olmadığı sorusunun cevabı da bu olsa gerek. Lezzetsiz yemekler , aşırı fiyatlar.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart