Pidem

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.01.2015

Bu aralar Taurusa takmış durumdayım. Bu Avm belki de biraz küçük ve düzenli , diğer Avmlere göre daha az kalabalık olduğundan mıdır nedir sürekli kendimi Taurus'da buluyorum. Gerçi bu cumartesi beni şaşırtacak derece kalabalıktı. Bu arada dip not sineması da çok güzel ;)Pidem, üst kattaki self servis mekanlarından biri. Arı gibi çalışıyorlar çünkü benim gittiğim saatte(akşam saati) ardı arkasına sipariş alıyorlardı. Neredeyse önü hiç boş kalmadı diyebilirim. Vaziyet böyle olunca merak uyandırmadı değil. Biz de bi deneyelim dedik.


Hepsinin tadına bakabileceğiniz bir karışık pideleri var. Kıymalı, kaşarlı ve kuşbaşılı pide bir arada. Genel olarak tadını beğendim. Pidenin hamuru lezzetli ve ince, sunumu güzel. Ama malzemeyle ilgili birkaç eleştirim var. Mesela kaşarlı pide kısmında kaşarlar birazcık daha fazla olsa çok daha lezzetli olur çünkü kaşarlı pide yerken pide tadını almaktansa kaşar tadı almayı tercih ederim. Kuşbaşılı pide kısmında ise aşırı domates var. Zaten mevsim itibariyle domatesler lezzetsiz, bu da pidenin tadını az da olsa bozmuş. Biraz daha az domates, onun yerine kuşbaşı et daha güzel olur. Kıymalı pide kısmına gelince tadı fena değil diyebirim, çok beğenmedim. Yanında ayranla, pide, yine de bu ufak tefek eleştirelere rağmen genel olarak güzel.


Pide, lahmacun vs şeyler salatasız olmaz. Bir de salata aldık, kapalı kapta yanında tuzu yağı vs ile veriliyor kendiniz harcını döküyorsunuz. Çok sıradan bir salata, bi farkı üstüne biraz kaşar rendelenmiş ve 2 tane yeşil zeytin konulmuş, beğenmedim.


Pidem Taurus'da fiyatlara gelirsek, bana gayet makul geldi. Karışık Pide 8,95 tl, ayran 2 tl, salata 4 tl. E porsiyonun doyurucu olduğu da düşünülürse bu fiyatlar gayet iyi. Afiyet olsun  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    26.02.2015 Sevtap Kurşun

    Çok iyide değil kötüde değil orta düzeyde bir pide ama doyurucu. salatası kötü .

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    05.03.2015 Alp

    Çok güzel görünüyor.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart