Pizza İl Forno

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.03.2016

Pizza İl Forno uzun zamandır listemde bekleyen , daha öncesinde bir kere gidip kapıdan döndüğüm (çünkü o gün hamurları kalmamış) merak içerisinde gittiğim bir mekan. Yıldız şubesi ufacık , toplasınız 5-6 masa var içeride. Bir de ufak bir bahçe var ama hava sebebiyle orası açılmamış tabi. İçeride hiç boş yer yok. Hatta olduğumuz süre boyunca masalar hiç boş kalmadı. Yiyen kalkıyor, yerine hemen yenisi geliyor. Sistem iyi işliyor :)Muhtemelen gittiğinizde sizi biraz bekletmeleri büyük olasılık.
İnternette yorumlara bakarsanız buranın pizzalarının kesinlikle beklemeye değeceği. Bizde buna bakmaya geldik zaten. Diğer taraftan garsonları iyi geldi bana, gerçi nasıl kötü olabilir , çocuklar hiç durmadan çalışıyor.


O kadar çok seçenek var ki, insan gelmişken tabi birçoğunun tadına bakmak istiyor. Gerçi bu münkün değil. Hayatımda hiç görmediğim pizza çeşitleri var burada. Kokoreçli , ançüezli , anasonlu pizza bile var. Artık bu special pizzalar bir dahaki sefere.
Özellikle merak ettiklerimden başladım. İlki 4 peynirli pizza. Gerçekten yediklerim içinde en iyilerden. Pizzanın hamuru öyle lezzetli ki sadece hamur bile çok iyi puan alıyor. Et sevmeyenler için gerçekten çok iyi bir alternatif 4 peynirli. Benim için üzerindeki beyaz peynir olmasa da olurdu. Fakat o da 4 peynirden biri :)

Diğer pizza Pastırmalı. Pizza İl Forno'nun bence en belirgin özelliklerinden biri malzemesi kaliteli. Ucuz bir şarküteri malzemesine hiç benzemiyor bu içindekiler. Hamur da çok lezzetli olunca tabi ortaya iyi bir lezzet çıkıyor. Resimden de görebileceğiniz gibi malzeme bir de bol. Tadını ala ala doya doya yiyorsunuz. Pastırmalıya bayıldım.

Kavurmalı pizza, yine malzeme bolluğu ile karşımızda. Etler çok lezzetli. İçindeki pizza sos tam kararında , malzemenin tadını bastırmıyor. Mükemmel uyum anlayacağınız.

Klasik tadı denemeden gitmeyim dedim. Üstü tepeleme dolu olan Karışık pizza, gayet lezzetli. Ama çok farklı değil. Yani başka birçok iyi yerde bunun aynısını yiyebilirsiniz. Bakın özellikle söylüyorum iyi pizzacılarda diye, yoksa o adını çok iyi bildiğimiz franchising pizzacılardaki karışık pizzaya 10 basar.Size tavsiyem , karışık pizzadan ziyade farklı pizzalar deneyin. O değişik tatları daha rahat görebilirsiniz.


Gelelim fiyatlara, boyutlara. Menüde karşınızda 3 seçenek var . Küçük, orta ve büyük. Biz tatlarına bakabilmek için hep küçük boy tercih ettik. Bence gayet yeterli küçük boy, aşırı aç değilseniz, yani açlıktan ölmüyorsanız.Küçük boy da 4 dilim var. Ama bu dilimler büyük.Ben onları da ikiye bölüp yedim mesela oldu sana 8 dilim :)
4 Peynirli Pizza 14,90 tl , Pastırmalı Pizza 14,90 tl , Kavurmalı pizza 14,90 tl , Karışık Pizza 16,90 tl , Ayran 3 tl , Cola 5 tl . Hepsi küçük boy fiyatları, orta boyla aralarında 5 tl fark var , bilginiz olsun. Valla ben çok memnun kaldım, çok lezzetli pizzalar. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart