Pizzarella

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.03.2017

Bazen insan o bildiğimiz burgercilerden ve pizzacılardan sıkılıyor. Gerçi ben genel olarak burgerde de pizzada da daha homemade tarzı yerleri seviyor ve tercih ediyorum. Pizzarella bu akşam bizi yemek derdinden kurtardı resmen. Evlere servisin de olması extra bir avantaj. Aslında ufak, sevimli bir mekana sahip. Ama bugün eve sipariş ettik.


Pizza konusunda seçenek çok. Ama sanmayın sadece pizza var, burger, salata vs çeşitleri de var. Ama biz bugün sadece iki pizzasının tadına baktık.
İlki klasik olan Karışık pizza. Şimdi ilk defa denediğim bu mekanda tabii ki en çok tercih edilenin tadına bakmam lazım. Ben pizzasını genel olarak beğendim. Orta boy pizzası oldukça doyurucu hatta fazla bile geldi bana. Malzemeler hem lezzetli hem bol. Hamuru fena değil tercihim biraz da ince olmasından yana, yinede lezzeti yerinde. Ama bu benim favorim , siz kalın hamur seviyorsanız gayet ideal. Pizzada benim isteğim hamuru ince olup malzemenin tadını daha çok almak.Yine malzemenin bolluğu o tadı aldırdı bana. Beğendim.

İkinci pizzam değişik tat denemek istediğim için Dönerli Pizza. Ciddi çok lezzetli buldum. Sadece bir eleştirim var. İçindeki domatesler çok fazla olduğu için hamuru baya ıslatmış. Zaten dönerden dolayı yağ oranı çok olduğu için domatesle birleşince ıslaklık artmış. Domates daha az olup biberi çoğaltmak bence çok daha iyi bir tat katacaktır. Yine çok doyurucu. Genel olarak beğendim. Yine söyler miyim kesinlikle söylerim.

Yanında bir de soğan halkası sipariş ettim. Paket içinde 12 adet var.Sevdim .

Fiyatlara gelirsek tek tek karışık pizza 15,50 tl, dönerli pizza orta boyu 16,50 tl. Soğan halkası 6 tl. Menü şeklinde söylenince fiyat daha uygun oluyor. Ayrıca yanında gazoz ve 2 adet tatlı (biri sütlaç, biri profiterol) ikramları oldu. Ortalama güzel bir pizzaydı. Çok daha iyileri tabii ki var ama bence günü güzel bir şekilde kurtardı. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart