Qafqaz Point Hotel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.09.2013

Baküye gittiğimizde merkeze yakın bir otel seçelim istedik ve merkeze yaklaşık yürüyerek 5 dk uzaklıkta olan Qafqaz Point Hoteli seçtik. İyiki burayı seçmişiz, otel genel olarak biraz ara sokakta kalsa da bu bir dezavantaj değil aksine avantaj oldu çünkü Bakülülerin ellerine araç kornaları yapışmış gibi gece gündüz düt düt düt... Tabi otel biraz geride kalınca bu seslerden uzak rahat bir otel oluveriyor. Resepsiyonda görevliler inanılmaz samimi ve ilgililer. Güleryüzlü bir karşılama ile otele ilk girişi yapıyoruz. Türk olduğumuz ve onların otellerinde konakladığımız içinse bize övgüler yağdırıyorlar. Baküde Türkler çok seviliyor.

Otelde odamıza çıkıyoruz ve gördüğüm manzara inanılmaz, açıkcası odalar kocaman, hiç bu kadar beklemiyorsunuz ama suit odalar şeklinde tasarlanmış ve genelde iş adamları tercih ettiği için bu büyük odalara çalışma masası ve iki adet koltuk eklemişler. Yatakları ise oldukça geniş ve rahat.

Odamıza yerleşir yerleşmez terasa çıktık ve birşeyler içelim istedik. Otel yüksek bir konumda olduğu için terastan manzara neredeyse harika Baküde bir çok yeri görebiliyorsunuz.Yanlız otel sakin olduğu gibi çalışanlarda çok sakin terasta neredeyse iki veya üç masa doluydu ve sadece bir personel terasla ilgileniyordu eğer görevli, bir yere gitmişse içmek bir isteğiniz varsa beklemek zorundasınız.

Ve güzel bir uyku sonrası kahvaltı zamanı. Kahvatısı çok kapsamlı olmayan 5 yıldızlı bir otele yakışmayan bir menü ile ilk günümüzü geçirsekte personelin ilgisi bizi gerçekten memnun etti diyebiliriz. Aç kalmadık ama Türkiyedeki açık büfe kahvaltılara bakınca Qafqaz otel biraz sönük kaldı.

Genel olarak otel sakin güzel ve ilgili güleryüzlü çalışanları olan bir otel. Qafqaz Point Hotelin günlük kahvaltı dahil fiyatı ise 370 TL fiyat pahalımı ucuzmu diye bir yorum yapamıyorum. Ama genel olarak Bakü pahalı bir yer. Çünkü para birimleri Manat neredeyse Euro ile aynı fiyatta böyle olunca bir fiyat kıyaslaması yapamıyorum.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart