Robert's Coffee

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.11.2015

Antalya'ya her gelişimde Lara'ya mutlaka uğramak istiyorum. Çünkü eski Lara caddesi üzerindeki cafeler manzaraları sebebiyle hoşuma gidiyor. E malum Ankara'da yaşayanlar olarak deniz görünce kaçırmak istemiyoruz. Huy işte mutlaka her seferinde farklı bir yer olsun istediğim için bu sefer Robert's Cafe dikkatimi çekti. Çünkü yeri harika. Bilem Hotelin hemen yanında. Hatta seneler evvel Bilem Hotelde konakladığımda Tam da bu cafenin olduğu yerde otele ait masalar vardı , burada mutlaka güzel bir cafe yapılması gerektiğini söylemiştim. Gerçekten mekan ve manzara olarak harika bir yer.
Siparişimizi vermek için biraz bekledik. Çünkü bir garson arkadaşın gelip bizimle ilgilenmesi biraz uzun sürdü nedenini anlayamadım. Hizmette biraz aksaklıklar dikkatimi çekmedi değil.İşte o bahsettiğim şahane manzara da böyle.

Karnımız tok olduğu için güzel bir kahve yanında iyi bir tatlı yiyelim diye geldik. Menüde dikkatimi çektiği için Beyaz Sıcak Çikolata sipariş verdim. Vermez olaydım . Sıcak çikolatadan eser yok. Sanırsınız şekerli süt. Çikolata aromasına dair içinde kırıntı bile yok. Garson arkadaşa söyledik. Gitti geldi, gitti geldi, en sonunda da ne yapmamı istiyorsunuz demesin mi. Burada bu soru müşteriye mi sorulur işletme mi bir yol bulur bu arkadaş daha öğrenememiş belli. Aynen bu cevabı aldı zaten. Daha yetkili bir kişi gelip güya sıcak çikolatamıza biraz daha expresso ekleyip getirdi ama ne fayda. Hiç ama hiç beğenmedim.

Beyaz Sıcak Çikolata hüsran olunca Mocha içtim yine Beyaz Mocha . Neyse Allahtan bu fena değildi. Ama böyle güzel şık bir mekanda sunumları da beğenmedim. Mocha bildiğin su bardağında geldi. Üstüne bir tane karton geçirmekle olmaz o işler. Acilen bir çeki düzen verilmeli.

Kahve yanında tatlı severim . Hele ki Tiramisu bayılırım. İki kahve yanyana gibi. Hayatımda yediğim en kötü Tiramisulardan biriydi sanırım. Üstü yanmış, İçindeki peynirin ne olduğu belli değil. Nasıl berbat bir tat. Görüntü bile felaket. Sadece bir çatal alabildim. Gerisi çöp oldu. Kimse yiyemedi.


Burada, manzarası hariç hiçbir şeyinden memnun olmadığımız Robert's Cafe'de fiyatlara gelirsek Mocha 9,50 tl , Beyaz Sıcak Çikolata 8 tl , Tiramisu 8,50 tl. O tiramisu bırak 8 tlyi 1 tl dahi etmez benim gözümde. Cafe güzel falan fakat biraz boğaza da hitap etmeli tek gözle olmuyor arkadaş. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart