Route

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.02.2014

Yine tesadüfen bulduğumuz mekanlardan biri Route.Kızılayda baya büyük bir mekan ve içerisi de yeterince kalabalık.Ama mekan geniş olduğu için rahatlıkla yer bulabildik. Masalar mumlarla süslenmiş,bunda tarihin 14 şubat olmasının bir etkisi var mı bilemiyorum tabi :)Mekanın dekorunu beğendim.İçerisi ferah,masalar dibdibe değil.Gidip rahatça oturup sohbet edebileceğiniz bir mekan. Garsonlar güleryüzlü,ilgili.İlk etapta olumsuz bir şey yok.


Menüsü yeterince zengin. Hemen hemen birçok yemek çeşidi var makarnasından pizzasına kadar. Fiyatlar ortalamanın biraz üstünde.İlk yemeğim Sosyete Karışık.Adındanda anlaşılacağı üzere karışık etler var bu yemeğin içinde. Izgara dana bonfile,tavuk külbastı,ızgara köfte. Acılı hardal ezmesi ile servis ediliyor. Yanında 2 dilim baharatlı patates ve içlerinde en beğendiğim ızgara istiridye mantarı oldu.Açıkçası malesef etlerinin hiçbirinin tadını beğenmedim. Köftesi çok sıradan,tavuğu çok tatsız,sadece dana bonfile biraz daha iyiydi diğerlerine nazaran.Ayrıca porsiyon çok az. Normal şartlarda doyurucu bir yemek değil. Doymanız için yanında bolca ekmek yemeniz gerekiyor. Beklentimi karşılamadı.İlk yemekte hüsrana uğrayınca ikincisi bari bildiğimiz bir şey olsun dedim. Etli Wrap her zaman için favori yemeklerimden biridir.Bunu beğendim. Tadı güzeldi. Fakat daha iyilerini yediğimi söylemeden geçemeyeceğim.İçinde dana bonfile dilimleri,soğan ve biber ile lezzetli bir tercih.Yanında baharatlı patates kızartması ile servis ediliyor.


Gelelim işin önemli kısmı olan Route'da fiyatlara ,Sosyete Karışık 18 tl, Etli Wrap 15 tl.Scweppes 5,50,Soda Limon 3,50tl. Olması gerekenden pahalı bence. Özellikle Sosyete Karışık için. Ama hizmette bir sıkıntı yaşamadık.Çalışan arkadaşlar çok ilgiliydi, memnun kaldık.Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart