S'Lo Cafe&Locanda

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
18.08.2013

Çukurambarda büyük mekanlarda bir S'Lo. Büyük bir bahçesi olduğu için gayet sakin bir yer. Mekanın dekoru çok iyi, çok şık. Yeri kolay . Ama anladığım kadarıyla Çukurambardaki diğer mekanların biraz gerisinde kalmış. Bana sorarsanız bir eksiği yok fakat civardaki yerlerin birçoğunun çok tanınmış olması S' lo' nun biraz boş kalmasına sebep olmuş. Çalışanları gayet ilgili, bir eksiklerini görmedim.
Yemek sonrası tatlı yemeye gitik. Yaz günü menüde Kızarmış Dondurmayı görünce tabiki dayanamadım. Heleki hindistan cevizli olursa ona hayır demek olmazdı. İyikide söylemişim. Tadını çok beğendim. Çok hafifdi. Ve yeterliydi. 2 top fazla bile geldi. Sadece altına frambuaz sos koymuşlar onu pek sevmedim. Tabi tercih meselesi seven mutlaka vardır. Birkaç çilek parçası da yanına yakışmış.Ve S'lo da fiyatlara gelince Hindistan Cevizli Kızartılmış Dondurma 12,30 tl , çay 3,50 tl , limonata 7,90 tl. Afiyet olsun.

Siparişlerimizi verdikten sonra masamıza 1 tane meze geldi.Zeytinyağı içinde peynir ve doğranmış zeytin ve biberlerin olduğu bir meze. Güzel bir başlangıçtı. Lezzetli ve değişik geldi.


İlk yemeğimiz,Etli Mantarlı Krep. Görüntü çok güzel,tadı da öyle, krebi tam kıvamında içindeki etler iyi pişmiş,mantarlar biraz azdı çok tadını almadım. Beşamel sos yeteri kadar.Üstü bolca kaşarla kaplanmış çok lezzetli olmuş. Yumuşacık ağızda dağılıyor.Yanında gelen bir sos var.Tatlımsı bir sos. Bence hiç güzel bir tadı yok.


Diğer yemeğimiz ise S'Lo Burger. Ev yapımı köfte yazdığı için menüde, denemek istedim.Köftesi gerçekten çok lezzetli,fakat o hamburger köftesi değil.Yaprak kadar diyebileceğimiz kadar cılız ince bir köfte. Tadının güzel olması hamburger olması için yetmiyor. Aynı şekilde ekmeği de çok cansız,çok lezzetli değil,içi neredeyse boş diyebilirim.Köftenin tadı hani şu mangalcılarda yediğimiz köfte varya ona benziyor.Bu yüzden de gayet lezzetli ama hamburgere benzemiyor. Buna biz Burger demeyelim de ekmek arası köfte diyelim. Malesef memnun kalmadım.


Son yemeğimiz Wrap Rodeo. Nerde Wrap iyidir,artık bu konuda baya bir bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. S'Lo da yememiştim,tadına bakmak istedim.Güzel bir sunumla, aslında görüntü olarak çok büyük olmasada sizi tıka basa doyuracak bir Wrap geldi.İçi öyle bolki her bir ısırışta darmadağın oluyor dürüm. Ama lezzetli,sadece dürüm ekmeği(lavaşı)biraz fazla kalın,çok hamur hamur geliyor.Biftekler güzel pişmiş,lezzeti yerinde.Yanında gelen sarmısaklı yoğurtlu mayonezli sos da gayet güzel.


Tabiki en çok merak edilen hesap kısmına gelince, S'Lo Burger 13,80tl, Etli Mantarlı Krep 15,80 tl,Wraps Rodeo 19,50tl, Ayran 4,90 tl, Sprite 5,50 tl. Bu mekanlardaki en sinir olduğum şey içecek fiyatları. Yemeğe zaten yeteri kadar ödüyoruz.Böyle mekanlarda zaten fiyatlar genelde ortalama üstü,bir de içeceklere bu kadar bindirmek hoş gelmiyor bana.Yiyecek fiyatları da Çukurambar'daki diğer mekanlardaki fiyatlarla aşağı yukarı aynı zaten.Afiyet olsun.


  • Kızılırmak Mh., Muhsin Yazıcıoğlu Cd No:13, 06510 Çankaya / Ankara
  • 0312 220 0077

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart