Sado By

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.04.2018

Sado By Ümitköyde sürekli duyduğum ama anca ziyaret edebildiğim bir mekan. Aslında ufak bir mekan özellikle iç kısmı ama ön tarafta bir kış bahçesi var orası daha büyük ve ferah. Ayrıca şık bir mekan. En belirgin özelliği bana göre sakin bir yer olması. Masalar birbirine uzak, kimse kimsenin konuşmalarını öyle duymuyor, gereksiz bir uğultu yok. Bu açıdan da şu sıralar diğer mekanlara göre bence daha avantajlı. Bazen insan sıkılıyor bu kadar kalabalık ve sesten
Garsonları da kibar ve nazik.Masaya önce salata ve seçtiğimiz mezeler geldi.
Ortaya yeşillik ve turp yanında çiğ köfte. Turp bal gibiydi diyebilirim. Önce gözümüzü doyurdu. Güzel bir yeşil şölen .

Seçtiğimiz mezelerden köz patlıcan baya başarılı. Patlıcanın tadı çok iyi. Yoğurtlu semizotu da taze ve lezzetli. Domates biber patlıcan kızartmasını da baya beğendim. Hepsi lezzetli.

Ara sıcak olarak Mini pastırmalı pide istedik. Partırmalar çemensiz. Bu sebeple de hiç rahatsız etmedi. Ayrıca hem pidenin hamuru hem de pastırmalar da oldukça lezzetli. Deneyin derim.

Ana yemeklere geçersek birkaç tane tadabildim. Çöp kuzu ve ciğer şiş sunum olarak başarılı. Tadı da iyi, güzel pişmiş.


Adana kebap görüntü mükemmel. Tabak oldukça büyük ve doyurucu. Adana da öyle. Tadı lezzetli. Biraz baharatı fazla ama çok değil. Sonuçta Adanayı daha bile baharatlı sevenler isteyenler var. Ben aşırı sevmediğim için genelde bana biraz fazla geliyor. Genel olarak iyi.Şiş köfte de aynı şekilde porsiyon büyük. Köfteler lezzetli ama tabi şahane bir daha gelip yemeliyim dedirtecek kadar değil. Baharat neredeyse hiç yok içinde. Tamamen etin tadını alıyorsunuz.


Yemeklerden sonra ikram olarak 2 tatlı geldi masamıza.
Kaymaklı ekmek kadayıfı bence baya lezzetliydi. Biliyorsunuz bu tatlı oldukça şerbetli olur ki bu da öyle ama tatlı oranı çok iyi , pek rahatsız etmiyor.


İkinci tatlı Kabak tatlısı. Ben zaten pek sevmem bu tatlıyı ama tadına baktım. Aslında güzel yapılmış. Ki masadaki herkes çok beğendi. Ama işte dediğim gibi bu tatlıyı genel olarak sevmediğim için pek bir yorumda bulunamıyorum haksızlık olmasın.


Fiyatlara gelirsek Köz Patlıcan 15 tl, Yoğurtlu Semizotu 10 tl, Mini Pastırmalı 8 tl, Kuzu Çöp şiş 40 tl, Ciğer Şiş 35 tl, Adana Kebap 30 tl, Şiş Köfte 30 tl, ayran ve cola 5 tl.
Lezzetler iyi denilebilir ama fiyatlar az buçuk yüksek. Aslında ana yemekler için değil bu yükseklik çünkü porsiyonlar büyük. Ama mezeler biraz fazla. Tabi bir de şu var bana sorarsanız mezeler ana yemeklerden çok daha lezzetli. Artık karar sizin. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart