Salih Usta Tantuni

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.08.2015

2 sene sonra tekrar bir Mersin ziyareti. E öyle güzel tantuni başka bir yerde yiyemeyince insan arıyor ve istiyor. Tabi her seferinde aynı yer olmaz. Göksel Tantuniden gerçekten çok memnun kalmıştık tabi ki Mersin'dekinden. Ankara'daki de güzel fakat o lezzet yok. Arkadaşlarımız dediler ki bir de burada deneyin. Konsept hep aynı. Aynı tarz mekan, aynı tarz koltuklar , aynı tarz döşeme. Yemeğini yiyeceksin ve kalkacaksın. Saatlerce oturulacak bir mekan değil ki zaten gerek kalmıyor servis çok hızlı.Masada önünüzde hemen bir menü var. Seçenek çok olmasa da bence yeterli. Zaten gözünüz de aklınız da tantuniden başka bir şey de değil.

Siparişi verdiğiniz gibi masanız donatılıyor. Yeşillikler tabi ki roka, tantuninin olmazsa olmazı limon , gerçi ben limonsuz sevenlerdenim. Mutlaka acı biber olmalı ki burada hem turşusu hem tazesi var. Domates söğüş ve lahana salatası. Gayet yeterli.


Saç açıkta olduğu için tantuni yapılırken izleyebiliyorsunuz. İçine farklı soslar konuluyor ki zaten o güzel tadı veren de o belki de. 2 seçeneğiniz var tavuk ve kırmızı et. Ama Tantuni dediğin kırmızı etten olur ki onlarda böyle diyorlar. O yüzden tavuğa hiç yanaşmadık bile.Servisi hızlı dedim ya yanlış dedim çok hızlı demeliydim. Siparişi verdikten belki de 2 dk sonra önümüzdeydi dürümlerimiz. Yani bu lezzeti nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Öncelikle eti çok lezzetli çok çok iyi pişmiş. Malzemesi bol. Tek lavaşla istedik biz etin tadına varabilmek için. Ki vardık da. Çok beğendim ama tabi çok doyurucu değil. İkincisine kendinizi hazırlayın.


Madem ikinciyi yiyeceğiz bari o da ekmek arası olsun dedim. Aynı iç zaten ekmekle de çok güzel olmuş. Her ikisini de çok beğendim. Hangisini daha seviyorsanız gönül rahatlığıyla ikisini de söyleyebilirsiniz.


Gelelim Salih Usta'da fiyatlara. Mersin genel olarak Ankara'ya göre çok ucuz bir şehir. Yemek konusunda da öyle. Dürüm Tantuni de (kırmızı et tabi ki) Somun Tantuni de aynı fiyat 7 tl , Şişe ayran 1,50 tl , Şalgam 1,50 tl , su 1 tl . Aslında suyu da sürahi ile koyuyorlarmış almamıza bile gerek yokmuş ama bilemedik biz. Her manada çok memnun kaldık .Lezzet olarak fiyatı da çok uygun geldi bize. Tabi Mersin piyasasını bilemiyorum. Oranın insanı farklı bakabilir. Biz sevdik. Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    21.08.2015 Sarp Özveren

    Salih Usta çok çok iyidir burada tantuni yememek bir kayıptır.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart