Santhewich

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
01.08.2017

Santhewich adından anlaşılacağı üzere çeşit çeşit sandviçlerin yapıldığı bir mekan. Ufak, çok tatlı bir mekan. Adını sosyal medyada sürekli gördüğüm ve merak ettiğim bir mekandı,bu yüzden sevgili dostum Anadolu Guru ile ziyaret etmeye karar verdik.
Mekan oldukça sade, ama şık farklı hoş bir konseptle döşenmiş, bir tarafta bir kitaplık ve dergiler var. Tek başınıza yemek yemeye gelirseniz oyalanacağınız şeyler bulundurulmuş burada. Yine kitaplığın üstünde güzel dekorlar sevimli objeler var ,benim hoşuma gitti bu alan.
Ufak bir de dış alan var. Sıcak havalarda ve sigara kullanan insanlar için avantaj. Üst katı var ama orası depo olarak kullanılıyor. Zaten şuan için bu kadar alan yetiyormuş. Bu tarz diğer mekanlarda olduğu gibi paket servis yoğun.
Sahibi Murat bey çok pozitif biri, işine çok önem veriyor, her malzemeyi, her ürünü titizlikle seçmiş lezzetin bozulmasını asla istemiyor.
Mekanla ilgili en önemli şeylerden bir tanesi de sloganları ' HAYIR EVDE AYNISINI YAPAMAZSINIZ' Bakalım şimdi göreceğiz gerçekten böyle mi :)

Bu mekanın bir diğer özelliği de bir sürü çeşit gazozun olması. Özellikle belli başlı şehirlerin meşhur gazozlarını burada bulabilirsiniz. Müdavimleri olanlara duyurulur.

Şimdi gelelim o dillere destan sandviçlere. Tadına bakmak istediğimiz için mönüden 2 çeşit sandviç söyledik. Ama bunlardan bir tanesi mini sandviç. Bu sandviçin içinde 3 ayrı sandviç var.
3 minik sandviç, Roast Beef , Bol malzemeli ve Exotic sandviçten oluşuyor.
Roast Beef içinde fırında iyice pişmiş dana eti, akdeniz yeşilliği, domates, karamelize mantar, relish sos var. Özel baget ekmeği oldukça iyi. Bir yerden hazır alınıyor bildiğimiz bir marka ama tadı güzel. Kendileri de yapabilirler ama bence gerek yok bu ekmek zaten beklentiyi karşılıyor. Sosları tamamen kendileri hazırlıyorlar. Gerçekten baya lezzetli, beğendim.
Bol Malzemeli Sandviç bir soğuk sandviç, yine aynı ekmek içine (bu arada bu minik ekmekler de çok sevimli) salam, tavuk jambon, dana jambon, domates salatalık, sarı biber , karamelize soğan ve turşu var. Bu sandviç o kadar değişik veya tercih edilesi değil ama içindeki karamelize soğan farklı bir tat katmış bunu da kabul etmek gerek.

Exotic Sandviç içinde tavuk but eti, dana bacon, pesto sos, relish sos, akdeniz yeşilliği, domates, karamelize soğan, turşu var. Bu sandviçi de baya beğendim. Tavuk ve dana etinin birarada olması hoşuma gitti. Tavukta göğüs eti yerine but kullanılması çok önemli bence göğüsteki o kuru tat butta yok bu da iyi olmuş, soslar bence başarılı.Zaten ekmek de iyi. Bunlar biraraya gelince cidden iyi sandviçler olmuş.
Gelelim en beğendiğim şeylerden birine ,patates kızartmasına. Her sandviçin yanında devasa bir patates kızartması veriliyor. Ama ne patates bu , yediklerim içinde en iyilerden. Zaten ben ince kesim severim. Normalde baharatlı sevmem ama burada hafif baharatlı bu da hoşuma gitti. İnanın çok lezzetli. Sadece patates kızartması yemek için bile gidebilirsiniz ki zaten varmış böyle gelenler :)


Gelelim diğer sandviçe, Chef's Special Santhewich, bu sandviç tek, böylelikle büyük baget ekmeğini de görebildik. Ekmek aynı diğer küçükler gibi çok lezzetli hatta bence daha lezzetli.
Bu sandviçin içinde iyi pişmiş dana eti, hindi füme, tavuk füme, cheddar peyniri, hellim ızgara, domates, relish sos, dijon hardal, akdeniz yeşilliği, karamelize soğan ve turşu var. Gördüğünüz üzere neredeyse yok yok içinde. Bu 3 etin birarada bu kadar lezzetli olacağı inanın aklıma gelmezdi. Hatta bu sandviçi yedikten sonra dedim ki evet doğru biz bunun aynısını evde muhtemelen yapamayız adamlar haklı :)
Belki malzemelerin hepsini tek tek yesem o kadar beğenmicem ama bu sandviçin içinde biraraya gelmesi hoşuma gitti, peynir konusunda bile iki farklı peynir kullanılması hem farklı bir tat katmış hem de lezzetli olmuş. Bu şefin spesyalini deneyin bence ilk gittiğinizde en çok bunu beğendim ben. Yine yanında devasa patatesi ile şahane bir yemek :)
Bu arada oldukça doyurucu olduğunu da söylemeliyim.
İşte sandviçlerimiz :)Yemek sonrası çay da içtik ve yanında bu şahane kurabiyeden yedik. Baya iyi bir kurabiye içinde de bir sürpriz var, çok lezzetli, bence gidip kendiniz görün bayılacaksınız :)

Fiyatlarına gelirsek, 3'lü mini santhewich 18 tl ( bu sandviçte kendinden istediğin üçünü seçebiliyorsun) , Chef's Special Santhewich 23 tl, gazozlar 4 tl, ayran 2,50 tl, Atom (taze sıkılmış meyvelerin karışımı) 11 tl. Fiyatları abartı bulmadım çünkü hem lezzetli hem doyurucu. Burası size standart sandviçlerden, tostlardan daha fazlasını sunuyor. Servisten de çok memnun kaldık. Etleri polonez marka, ekmekler uno, yemek sepeti üyeliği de var, cadde üstü olduğu için park yeri biraz sıkıntı arka sokaklara parkedebilirsiniz. Afiyet olsun :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart