Sayrem

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.07.2016

Takipçilerim bilir ben aslında self servis mekanları pek sevmem. Ama tanıtım aşkına işte naparsınız gidiyoruz bizde :)))
Bazen hem zorunlu kalıyorsunuz hem de hızlı olması sebebiyle tercih edilebiliyor self servis mekanlar. Sayrem daha önce Taurus'da yemek yediğim Big Food mekanı ile konsept olarak aynı. Önü kalabalık rağbet çok. Ama çalışanların da hakkını veriyorum hızlı ve işlerinde iyiler. Öyle birçok mekandaki gibi suratsız insanlardan da değiller. Şimdi bakalım tat nasıl.

Bu tarz mekanlardaki tercihim benim çoğunlukla tavuktan yana. Çünkü kırmızı eti pişirmek gerçekten daha fazla maharet istiyor. O yüzden riske girme taraftarı değilim. Ve çok seçenek olması da ayrı bir güzel. Eğer tavuk seviyorsanız sizin damak tadınıza uygun bir yemek mutlaka bulursunuz.
Mantar soslu tavuk yemeğimin ilki.Öncelikli olarak tabaktan bahsetmek istiyorum. Kocaman güzel bir sunumla gelen tavuk tabağım ilk etapta gözümü fazlasıyla doyurdu. Buranın en güzel özelliklerinden biri de porsiyonun çok olması. Zaten bence makarna tavuğa gerçekten çok yakışıyor. (Fettucini Alfredo tutkunu bir insan olarak) Yanında bir de güzel bir salata. Tabi yağını, limonunu sosunu almayı unutmayın yoksa yavan olur. Lezzetine gelince başarılı , sosu vs tam kararında. Beğendim.


İkinci yemeğim de Tavuk Pirzola Kavurma. Bu yemeği tercih etmemim sebebi ise tavuğun but kısmından yapılıyor olması. Aynı sunumla gelen tabağın sadece tavuğu farklı. Gayet lezzetli. Kırmızı biberle de güzelce tatlandırılmış. Yemeğin suyu , sosu vs kötü hiçbir tat yok. Bunu da beğendim.


Gelelim Sayrem'de fiyatlara , bu mekanın bir güzel yanı da fiyatları. Çünkü hem lezzetli hem porsiyon büyük hem de fiyatlar uygun. Mantar Soslu Tavuk 12,90 tl , Tavuk Pirzola Kavurma 13,50 tl. Herhangi bir tavuk tabağı ve içecek ve patates kızartmasından oluşan menü almayı tercih ederseniz de 15,90 tl. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart