Şehri Kahve

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.09.2013

Kızılayda Selanik caddesinde şirin bir cafe Şehri Kahve. İçeri girdiğinizde sıcak bir hava karşılıyor sizi. Çalışanları çok ilgili. Sipariş verirken çok güzel ilgileniyorlar. Tavsiyelerde bulunuyorlar. Hatta biz sormadan gelip söylüyorlar. Çok hoşuma gitti. Mekan da güzel. Şık döşenmiş, her şey uyumlu.İlk defa gittiğimiz bi yer olduğu için sipariş konusunda bi türlü karar veremedik. Ama sağolsun yardımcı oldular. İlk yemeğimiz Kızılay Kebabı. Kendilerine özgü bir kebap. Her yiyen çok beğeniyormuş diye bizde deneyelim dedik. Öncelikle mükemmel bir sunumla geldi. Kocaman bir tabakta ortada jülyen kesilmiş dana bonfile üstüne rendelenmiş patates kızartması yoğurt dökülerek mükemmel bir uyum sağlamış. Etrafında tereyağlı pide parçaları da iyiydi. Lezzetli bir yemekti. Burada Kızılay Kebabını mutlaka deneyin. Tek eleştirim porsiyon çok gibi görünsede doyurucu değildi.


İkinci yemeğimiz Şehri Özel Köfte. Bunu da çok methettiler ama ben beğenmedim. Bildiğiniz klasik sıradan köfte. Ayrıca çok lezzetli de değil. Yanında pilav ve patates kızartması ile servis ediliyor. Çok tavsiye edemiyorum malesef.


Gelelim Şehri Kahvede fiyatlara Kızılay Kebabı 19 tl , Şehri Özel Köfte 11,50 tl , ayran 2 tl. Köftenin tadı öyle güzel olmadığı için bu fiyat fazla. Kızılay Kebabıda doyurucu olmadığı için bu fiyat fazla. Afiyet olsun..


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    16.09.2013 Aydın

    kızılay kebabının resmini gördüm sizde ve açıkçası merak ettim ve gittim denedim gerçekten lezzetli.iyikide bu yemeği yemişim dedim tşk ediyorum size :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart