Şems'in Yeri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.03.2017

Şems'in Yeri Yıldızda ev yemekleri yapan sevimli bir mekan. İşletmeyi aslında beğendim. Çünkü ev yemekleri yapan bu mekanda ev ortamı hakim. Çalışanlar ki tahminimce birçoğu oranın sahibi olabilir, çok güleryüzlü ve resmen misafirperverler. Özellikle öğle saatlerinde yoğun oluyor. Çalışanlardan baya rağbet var .
Bahçesi de gayet güzel ufak ama bence yeterli. İç kısım biraz daha büyük.Ev yemeği haricinde sanırım atıştırmalık şeyler var ama çoğunlukla menüler tercih ediliyor. Bizim gittiğimiz gün 2 farklı menü vardı. İzmir köfte ve tavuk baget. Sulu yemek dışarıda pek sevmediğim için tavuk baget tercih ettim. Çorba salata ve ana yemekten oluşan menüyü siz seçiyorsunuz.
Ana yemeğimiz gelmeden önce hemen salata geldi ortaya. Evinizde hazırladınız gibi bir salata.

Sonra ikram olarak rus salatası ve kısır geldi. İkisi de lezzetli.


Ve çorbamız mercimek çorbası. Açıkçası öyle çok beğenmedim. Sıradan bir tadı var.

Ve ana yemek tavuk baget ve pirinç pilavı.İkisi de lezzetli güzel pişmiş. Ben sevdim ama öyle çok süper farklı tatlar beklemeyin. İşte bildiğiniz ev yemeği ama tabi ev yemeğinde de kullanılan yağ vs çok önemli.Kalitesiz olunca kötü bir tat oluşturuyor. Burada rahatsız eden bir şey yok.

Gelelim Şems'in Yerinde fiyata, Çorba, salata ve ana yemekten oluşan menü 19 tl. Bence pahalı. Tabi tercih meselesi. Sonuçta bu fiyata dışarıda daha güzel başka yemekler yenir gözüyle bakıyorum ben. Ama tercihiniz ev yemeği ise burası iyi bir seçenek. Afiyet olsun.

  • Hilal Mah. Turan Güneş Bulvarı 673. Sok. No 4 Çankaya Ankara
  • 0312 441 25 25

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart