Sentido Gold Island Hotel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
27.08.2013

Bütün kış boyunca yazın gelmesini bekleriz ve yaz gelince de tatil zamanı çalışmaya ara verip kendimiz için güzel bir tatil planı yapmak isteriz. Tabi tatil planı bütün kış boyunca hayal edilince beklentilerde artıyor. Tatilinizin kusursuz geçeceği bir otel arıyorsunuz. Bizde kendimiz için en iyisini ararken Sentido Gold Island Hoteli denemek istedik ve ağustos ayında Sentido Gold Island Hotele giriş yaptık. Mimarisi ve konumu insanı gerçekten de etkileyen Sentido diğer otellerden çok daha farklı dizayn edilmişti.
Otele girişimiz biraz erken olmuştu. Tabi klasik oda girişleri 14:00 da yapılmakta herkesin bildiği gibi. Resepsiyondaki görevliler o kadar sıcakkanlı ve çözüm üreten insanlar ki hayran olmamak imkansızdı. Bize buyrun otele kahvaltınızı yapın bavulları alalım isterseniz havuza girin oda boşalır boşalmaz sizi odanıza alacağız 14:00 beklemeyeceğiz dediler ki aslında etik olanda bu davranışı sergilemektir bence. Dedikleri gibi biz kahvaltı yaptık geldik derken odalardan birisi boşalmış ve bizi hemen odamıza aldılar.

Odaya girdiğimizde ilgimi çeken ilk şey oda çok geniş ve ferahtı. İsteseler o odalardan ikişer oda çıkardı ama otel bu konuda hiç çekinmeden ferah ve kullanışlı odalar dizayn etmiş. Yatağın üzerindeki not ise gerçekten çok güzeldi. Merhaba ben Aslı odanızın temizliğiyle ben ilgileniyorum otelimizde iyi vakit geçirmeniz temenlisiyle yazan bir not ve gül yapraklarıyla süslenmiş harika bir karşılama.

Otel gerçekten girer girmez sıcak karşılaması ve odaların güzelliğiyle bizi etkiledi ve güzel bir tatilin başlangıcında olduğumuzu bize hissettirdi.

Otelin yemek bölümü biraz küçüktü fakat yeterliydi. Restoran kısmı şık döşenmiş klimalı salonda işini seven çalışanların içecek ikramları eşliğinde yemeğinizi rahatça yiyebiliyorsunuz.
Yemekler ise güzel ve çeşitliydi hiç aç kalmadık her defasında yiyecek bir şeyler vardı genelde açık büfe olmasına rağmen her bulduğunuzu yiyen biri değilseniz aç kalırsınız böyle yerlerde ama Sendido da her öğün yiyecek birçok şey bulduk. İçecekler ise kaliteliydi. İçkiler konusunda hiç bir yorumum yok çünkü alkol kullanmadığım için kullandıkları içkiler vs konusuna hiç dikkat etmedim.Snack bar ise havuzun hemen yanı başında gerçekten lezzetli yemekler ve atıştırmalık seçenekler sunmaktaydı. Açıkcası restoranından da snack barından da yeterince memnun kaldık.

Otelin aqua parkı biraz küçüktü ama zaten çocuklar ve gençler hariç neredeyse kimse kullanmıyordu bu yüzden küçük bir aqua park otel için yeterli olmuş.

Otel genel olarak bizi gerçekten memnun bıraktı güzel bir tatil yaptık mutlu ayrıldık. Otel için son olarak bildirmek istediğim çok fazla balayı çifti vardı ve balayı çiftlerinin hepsi çok memnun olduklarını söylüyorlardı belki balayında sizde burayı tercih edebilirsiniz.

Fiyatlar sezonluk değiştiği için bir fiyat bilgisi paylaşmayacağım. Tur şirketlerine ait sitelerden fiyatına bakabilirsiniz yanlız benim size tavsiyem otelin fiyatını araştırırken bookinge kesinlikle bakın. Fiyat ve hizmet dengesini ölçümlemek gerekirse fiyatına göre güzel, sakin ve iyi bir tatil seçeneğiydi Sentido Gold Island.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  22.01.2014 Yeşim Albayrak

  Erken rezervasyon fırsatlarına bakarken bu oteli çok övmüşler sonra otel hakkında bilgi arıyordum gezsek yesekten detaylı bilgiyi aldım bu yıl arkadaşlarla bu oteldeyiz gezsek yesek seçimimi gene sana göre yaptım =)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.01.2014 Gezsek yesek

  Pişman olmayacağına eminim Yeşim :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.01.2014 Yeşim Albayrak

  Gezsek yesek sen böyle diyosunya heyecan yaptık arkadaşlarla tatilin gelmesini dört gözle bekliyoruz =)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.06.2014 Şeyda

  Otel hakkında bilgi arıyordum sitenizde gördüm sizce bu otel şuanki fiyatını hak ediyormu ? Tütkiyedeki en pahalı oteller listesine girmiş.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.06.2014 Gezsekyesek

  Şeyda açıkçası bu seneki fiyatı görünce ben de çok şaşırdım bu kadar artması doğru değil diye düşünüyorum geçen seneyle arasında neredeyse 4 kat fark var,hani 2 kat falan artsa olabilir diye düşünülebilir fakat bu artış çok yüksek.Tahminim otelin mevkisi bulunduğu yer sebebiyle bu kadar değişim olduğu.Evet çok iyi bir otel olumsuz bir şey görmedim ama yine de bu seneki fiyat burası için biraz fazla olmuş. Standartının üstünde fiyatı.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  10.07.2014 Yeşim Albayrak

  Yoğun bir is stresi sonrası tatilin tadını çıkarttım bu otelde. Gezsek yesek sakin lezzetli yemekleri olan bu oteli bizimle paylaştığın için teşekkürederim. Otelin şuanki fiyatları gerçekten çok yüksek kaliteyi artırmışlar galiba kıyaslama yapamıyorum ama gerçekten sakin ve güzel bir tatil geçirdim. uzun zamandır siteyede giremiyordum bakalım neler olmuş. Bu yıl nereye gidiyorsun gezsek yesek seneye bizde oraya gideceğiz arkadaşlarımla :-)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  10.07.2014 Gezsek Yesek

  Beğenmene sevindim Yeşimcim :) bu sene bir yurtiçi bir yurtdışı tatilim olacak ,mutlaka buradan paylaşıcam memnun kalırsam öneririm sanada :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  10.07.2014 Yeşim Albayrak

  Gezsek yesek sen git düşüncelerini paylaş bizde erken rezervasyon yaptırıp gidelim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  25.08.2014 Selda Kocaoğlu

  Sitenizde görmüştüm sentidoyu ve o an anlatımınızdan çok etkilendim ve rez. yaptırdım,hiç pişman olmadım sayenizde harika bir tatil geçirdik.Seneye de aynı yere gitmeyi düşünebilirim . Mekan sahipleri size teşekkür etmeli bu kadar iyi bir tanıtım yapıldığı için ,buradan bu yazıyı okuyanlara sesleniyorum tereddütsüz güvenebilirsiniz :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart