Şilingir Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.09.2017

Şilingir Restaurant Ankara'da aralık ayında açılmış bir meyhane. Kendi halinde, ufak salaş hoş bir mekan. Özellikle mekanın iç tarafının dizaynı baya hoşuma gitti. Nostaljik bir hava var. Burayı nasıl keşfettik derseniz sevgili arkadaşım @ankaraetkinlik in şahane etkinliği sayesinde :)
Kendisinin daveti üzerine blogger arkadaşlarla biraraya gelip çok keyifli bir gece geçirdik. Öyle sadece yiyip içmedik aynı zamanda eğlendik oynadık kurtlarımızı da döktük. 3 tane beyfendi çok güzel bir fasıl yaptılar bize. İkisi çaldı biri söyledi. Öyle mikrofonlar, bangır bangır seslerle değil, çıplak sesle. Bazen bizim masamızın yanına, bazen diğer masaların yanına oturdular. İsteklerimizi aldılar. Çok keyifliydi :) Mekanda bu şahane canlı müzik salı,perşembe,cuma ve cumartesi günleri var
Burası bir aile işletmesi, onun sıcaklığı ortama yansımış, çok samimi bir yer. Kendileri çok güleryüzlü insanlar. Çok güzel ağırladılar bizi. Hiçbir şeyimiz eksik değildi. Bu tarz mekanlardan hoşlanıyorsanız gidin bir görün kendileriyle tanışın derim.Şimdi gelelim yediklerimize, o kadar çok ki , çünkü her şeyin tadına bakma şansımız oldu.
Önce mezelerden başlayalım, ortaya sayamayacağım kadar çok çeşit geldi. Ben özellikle patlıcanlı mezelere bayıldım.Ayrıca peynirli bir meze daha vardı o da oldukça başarılı. Börülce favorim, fava da gayet iyi. Barbunya ve tarator güzel. Hepsinden yiyemedim tabi bazıları damak tadıma uymadı. Ama birçoğu iyi.
Salatasız tabii ki olmaz :) Üstü cevizli falan , başarılı.
Mezeler masaya dizildikten sonra arasıcaklar gelmeye başladı. Parça kesilmiş kokoreç. Hem sunumu çok başarılı hem de tadı baya iyi.


Tereyağında karides benim favorim yemeklerimden bayılırım. Görüntü her şeyi anlatıyor bence :)

Ciğer bu masada hiç beklemediğim bir şeydi ama baya da iyi olmuş. Yaprak ciğer tarzında pişirilmiş baharatı gayet yerinde baya lezzetli bir ciğer, beğendik :)


Ve işte en beğendim ara sıcak pastırmalı humus. O kadar güzeldi ki şu gördüğünüz tabağı komple tek başıma rahatça yiyebilirim. Sıcacık nefis :) Böyle yumuşak bir humus ağızda dağılıyor, parça parça gelmiyor,iyice kıvamını bulmuş. Tereyağının tadını net alıyorsunuz.

Gelelim ana yemeklere, İlk olarak pirzola geldi önümüze. Sunumlar zaten hepsinin şahane onu baştan belirteyim.Çok güzel pişmiş tadı çok iyi,et baya yumuşak. Yani pirzolada ne ararsanız var.


Dana bonfile dışı ızgara tadı almış içi sulu, haliyle biraz pembe ama asla çiğ değil, olması gereken. Yanında istiridye mantarı ile servis ediliyor, mükemmeldi,Ve balık, çok fazla yiyemedim o yüzden tadını pek alamadım ama iyi gibiydi.Fiyatlara gelirsek, alkolsüz fix mönü 65 tl, limitli fix mönü 85 tl, sınırsız fix mönü 110 tl. alkollü ve alkolsüz diye ayırmaları benim hoşuma gitti. Sonuçta eğlenmeye gidip alkol almayan çok fazla insan var. Bunu düşünmeleri çok güzel.
Yemekler ve mezeler geneli gayet güzeldi tabi bazıları herkesin damak tadına hitap etmeyebilir. Ama seveceğiniz bir şey illa ki bulursunuz. Gördünüz her şeyi yazdım, artık karar sizin.
Bu güzel etkinlik için öncelikle canım Ankara Etkinliğe, bizi böyle güzel ağırladıkları için Şilingir Restauranta ve bu şahane fotoğraflar için FotoğrafçıKontese teşekkür ediyorum :)
Afiyet olsun :)
  • Remzi Oğuz Arık Mah. Paris Cad. 49-A-E 06680 Çankaya Ankara
  • 0312 428 59 38

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart