Simitçii Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
16.03.2017

Simitçii Cafe kendi halinde ama bana sorarsanız iyi iş yapan ve gayet büyük bir mekan. Özellikle öğle saatlerinde oldukça kalabalıklaşan bir mekan. Öyle ahımlı şahımlı bir mekan beklemeyin. Bildiğiniz simir cafelerden.
Serviste bazı aksaklıklar var. Mesela bazı yiyeceklerimiz basit şeyler olmasına rağmen çok geç geldi.


Atıştırmalık şeyler söyledik ki zaten ana yemeklerden ziyade bu tarz şeylerde daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tam öğle saatinde gittiğim için biraz kahvaltılık gibi oldu.
Pizza Poğaça benim genel olarak sevdiğim bir şey, burada da gayet lezzetli buldum.

Bir de bu pizza poğaçanın simitle yapılanı var. O da gayet iyi. Zaten bu tarz mekanların çoğunda var böyle şeyler . Önemli olan taze olması burada da simitler çıtır çıtır. e adı simitçi o kadar olsun değil mi :)

Peynirli gözlemenin de tadına baktım. Hazır yufka ile yapılan sıradan bir gözleme. İçindeki peynirin de öyle bir lezzeti yok.

Son olarak karışık omlet istedim.Adı burada İspanyol Omlet. biraz acı var içinde. Gayet lezzetli içindeki malzemesi de yeterli. Omletin yanına konulabilecek şeyler de az da olsa konulmuş. Ortalama bir lezzet ama öğlen için ideal bir seçenek.

Bunların yanında çay ve portakal suyu tercih ettik. Çay tazeydi, portakal suyu da fena değil.

Fiyatlara gelirsek Pizza Poğaça 2 tl, Kaşarlı Simit Pizza 3,50 tl, Peynirli Gözleme 7 tl, İspanyol Omlet 10 tl, Portakal suyu 6 tl, bardak çay 2,50 tl, fincan çay 4 tl. Fiyatlar normal. Afiyet olsun.


  • Huzur Mah. 708. Sok. No:17/AB 06460 Yıldız Çankaya Ankara
  • 0312 441 21 91

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart