Şimşek Aspava

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
03.04.2017

Şimşek Aspava aynı diğer aspavalar gibi çok iyi iş yapan, mekanını oldukça dolduran ve tabii ki aynı tarz devam eden bir Aspava mekanı. Şimdiye kadar gidip de memnun kalmadığım bir Aspava olmadı aslında. Tabii illa birileri diğerlerinden daha iyi olabiliyor ama aralarda çok da büyük farklar yok bence.
İzmir caddesinde bulunan mekan konum olarak da avantajlı. Çok uğrak bir yerde de bulunduğu için Aspava lezzetini bilip acıkmış olan pek çok insanın düşünmeden gireceği bir yer.
Mekanda masalar biraz birbirine yakın, garsonlar ilgili ve servis hızlı sayılır.


Mönüde seçenekler var ama döner yiyin derim. Siparişimizi verdiğimiz gibi Aspava klasiği olan patates kızartması ve çiğ köfte masamıza geldi. Hemen ardından kocaman güzel bir salata ve tabii ki olmazsa olmaz cacıklarımız. Bunlar hep ikram.


İlk olarak Servis Döner tadına baktığım. Zaten döner aynı döner ama Servis olunca tabi daha net yağını vs görebiliyorsunuz. Yağ oranı oldukça iyi,ama etrafındaki kendi parça yağları oldukça az. Bu zaten dönerde olması gereken, aranılan bir özellik. Lezzet yerinde, tabak doyurucu. Tırnak pide, ki bence dönere çok yakışır, ve pirinç pilavı ile servis ediliyor.


Bir klasik olan Dürüm Döner yemeden geçmem. Benim tercihim her zaman sossuz ama kaşarlı soğanlı döner olmuştur. Burada da bu şekilde istedim ama içinde pek kaşar bulamadım. Belki karışıklık oldu neyse. Çok doyurucu ve lezzetli olduğunu söyleyebilirim.Ardından yine ikram olarak Semaver çay ve dondurmalı irmik helvamız geldi. Her Aspava çay ikramını semaver olarak yapmıyor. Buradaki tarz hoşuma gitti. Çünkü çay bu şekilde daha lezzetli oluyor.
İrmik helvalarınında tadı ortalama bir tat. Fena değil diyebiliriz.


Fiyatlara gelirsek Servis ve Dürüm Döner 21 tl, dürüm dönere sos kaşar eklenince 22 tl oluyor. Aspava fiyatını uygun buluyorum çünkü bu fiyatın içinde tatlısı, içeceği (cacık), salatası ikramları var. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart