Şiş House

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
24.02.2013

Cepada üst katta kafeler sokağının içinde Şiş House.Sadece tek bir seçeneğiniz var. Mecburen şiş yiyeceksiniz ;) Öncelikle mezelerinden başlayalım. İnce lavaşlar geldi önce , şiş kebap için gayet doğru bir seçim. Soğan salatası başarılıydı baharatları kararında  ağzımızı yakmadı hiç. Baharatlı patates kızartmasının da tadı güzeldi. Tabiki mezeler içinde en önemlilerinden biri ezme , tadını beğendim ne acı ne tatlı gayet güzel yapılmış. Ve son olarak maydonoz ve roka serpmesi. Yani şişin yanında olabilecek her şey vardı.

Biz içecek olarak ayran tercih ettik. Kendi özel köpüklü yayık ayranları vardı ve çok lezzetliydi. Tabi isterseniz kapalı ayran seçeneği de var.

Antrikot Şiş,Tavuk Şiş, Kuzu Şiş, ve Parmak Şiş yedik.
Antrikot Şiş,dana etinden yapıldığı için haliyle biraz sert. Kırmızı eti yağsız sevenler için ideal bir seçim.Ne çok lezzetli diyebilirim ne de lezzetsiz.Orta seviyede bir tadı vardı.

Parmak Şiş, Kendilerinin yaptığı özel bir köfteymiş..Tadı bildiğimiz köftelere göre biraz farklı. açıkçası çok sevdiğim söylenemez.Ama tabi asla yenilmeyecek gibi değil. Kuzu Şiş, Yağlı kırmızı et sevenler için ideal bir seçim.Ki bence çok da yağlı değildi.Gayet yenebilecek seviyedeydi.Ağır değildi,rahatsız edici bir yanı yoktu.Kırmızı et sevenler için bence ilk tercih kuzu şiş olmalı.

Sıradaki Tavuk Şiş, aralarında en lezzetli olanıydı. Çok güzel pişmiş,tam kıvamında. Hafif baharatlanmış ama kesinlikle tavuğun tadını bastırmıyor. Şiş House'a geldiyseniz tavuk şiş mutlaka yemelisiniz.
Mekana gelirsek gayet temiz ve güzel.Ufak bi mekan, ki ordaki bütün mekanlar öyle.Garsonlar çok sıcak ve ilgiliydi ki bence bu çok önemli bir ayrıntı.


Son olarak küçük bir not belirtmeliyim ki yemekler güzel vs fakat porsiyonlar az. Çok doyurucu değil. Biraz daha fazla olabilirdi.

Fiyatlar da ne çok pahalı ne de çok ucuz. 1poriyon Antrikot Şiş 15,50tl , 1 porsiyon Parman Şiş 11,50tl , 1 porsiyon Kuzu Şiş 14,50tl , 1 porsiyon Tavuk Şiş 9,50tl , Yayık Ayran 4 tl .

DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM , AFİYET OLSUN :)

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    23.04.2013 Ali

    Pazar günü gittim gerçekten şiş ve mezeler çok güzeldi bizde sizin gibi yayık ayranı söyledik tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart