Söğüşcüm

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
    643 Kez Görüntülendi

İşte karşınızda söğüş :)

Bazısına söğüş yedim diyorsun o ne ya niye söylüyorsun ki domates salatalık söğüşünü yediğini söylemenin ne manası var diyor sana :D

Ama napsın, bilmiyor ki asıl söğüş diye bir şey var, sevenlerin müptela olduğu :)

Şahsen ben, iyi bir yerde, temizliğine güvendiğim bir mekanda söğüş yemeyi asla reddetmem. Çünkü söğüş bir başkadır, candır, lezzet bombasıdır.

Ama tamam kabul ediyorum herkesin yediği bir şey değil. Mutlaka bana bu yazdıklarımdan ötürü abartıyorsun diyen de çok ama şunu biliyorum ki yemeyenlerin çoğu tadına bile bakmış değil. Dostlarım, canlarım bir tadına bakın, yahu bir bakın belki çok seveceksiniz…

Söğüşün propagandasını bu kadar çok yaptıktan sonra gelelim nedir bu. Bildiğiniz kelle eti. Güzelce pişmiş kemiklerden ayrılmış. Kellenin heryerindeki etten bahsediyorum gözü dahil. Ben göz yemiyorum gerçi, onu pek sevmedim biraz yağlı geldi çünkü. Ama yanak ve dil tavsiyemdir. Beyinle de taçlandırırsanız o dürüm tadından yenmez :)

 

Söğüşcüm her yaz uğradığım bir mekan. Alaçatı’da vardı ama bu sene göremedim. Neyse biz Çeşme şubeye geldik. Daha önceden bildiğim için bir güven sorunum yok. Gerçi 2 sene önce Alaçatıda yediğimi çok beğenmemiştim ama buradaki efsane :)

Ben göz hariç her şeyden istedim. Bir güzel doğrandılar, üzerine baharatım atıldı ( ben tadını çok almasın diye az tercih ederim ), domates soğan ve maydanoz da eklendi ve yenmeye hazır.

Yedim hem de afiyetle :)

Bu arada arkadaşlar Ankara’da bunu yapan var mı bilmiyorum. Varsa bi zahmet bana bir haber verseniz :)

Söğüşcüm Ankara’da şube açmayı düşünüyormuş gerçi ama ne zaman olur, olur mu olmaz mı henüz bilinmiyor.

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Sosyal Medya Hesapları

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart