Subway

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.05.2015

Tunalı Hilmiden Bestekar Sokağa dönüşte tamda karşınızda duran o güzel mekan , Subway. İki katı bulunan mekan aslında self servis hizmet vermesine rağmen, sandwich konusunda iyi oldukları için tercih sebebim oldu.

Sandwich için 5 ekmek seçimi, 1 de dürüm seçeneğimiz var. Menüye karar verdikten sonra ekmeğimizi seçip boyutuna karar veriyoruz. 15 cm veya 30 cmlik Fransız ekmeklerinden birisini seçip siparişimizi hazırlatmaya başlıyoruz. Siparişlerimizi hazırlayan arkadaşlar Sandwichin içine eklenebilecek seçenekleri sunuyor ve taleplerinize göre ekliyorlar. Sandwichlerdeki ana maddelerden sonra kaşar ve benzeri peynirler varsa fırınlarında ısıtarak erimesini sağlıyorlar. Salata malzemelerini ısıtma işleminden sonra ekliyorlar. Yani tam olması gerektiği gibi.


Giriş katı tıklım tıklım , iki masa ve üst katında da birkaç masası var. Üst kat basık olduğu için çok hoşuma gitmedi fakat ben gittiğimde kimse yoktu birkaç kişi olsa çok rahatsız bir ortam olabilir, uyarmadı demeyin.

İlk seçimimiz Biftek & Peynirli Sandwich. Beyaz ekmeğin arasına biftek ve kaşar peyniri eklendikten sonra fırında ısıtılarak kaşarın erimesi bekleniyor, sonrasında salata bölümünden seçtiğiniz yeşillikleri ekliyorsunuz. Ben iceberg marul, jalapeno biber turşusu, domates ve sos olarakta barbekü sosu seçtim ve gayet lezzetli oldu.


Diğer seçimimiz ise Teriyaki Tavuk. Bu sandwich ise tavuk parçaları, soğan sosu, doritos cips ve salata bölümünden iceberg marul, domates, jalapeno biber turşusu ile renklendirdiğim kepek ekmeğine yapılmış bir sandwich.

Chipotle Biftek yeni çıkmış Chipotle sosu ve biftek ile susamlı fransız ekmeğine iceberg marul, jalapeno biber turşusu, domates, barbekü sosu ile süslediğimiz sandwichde güzel bir tercihti.


Subway'in meşhur çikolatalı kurabiyesi ve çikolata parçacıklı kurabiyesini de gelmişken deneyelim dedik lezzetli ve güzel bir kurabiye.


Fiyatlara gelirsek genel olarak çok ucuz bir mekan değil. Lezzetli sandwich yemenin bir maliyeti var =) Teriyaki tavuk 15 cm 9,90 TL, Chipotle Biftek 30 cm 16,90 TL, Biftek & Peynirli sandwich 30 cm 16,90 TL, Kurabiyeler ise 2,75 TL, Cola 3,50 TL . Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    08.06.2015 Serdar Kurşun

    İnsanın canını çektiriyor , hem de kafamıza göre olması iyiymiş, iyi sandwich yapan bir yer arıyordum sizi görmem iyi oldu :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart