Tarihi Merkez Lokantası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
06.07.2017

Tarihi Merkez Lokantasının Yenimahalledeki şubesini pek çok kişi bilir. Fakat YDA Parktaki şubesi daha çok yeni en fazla 3 ay olmuştur açılalı. Bu taze mekanı blogger arkadaşım gezengörenkız ve ankaraetkinlik davetiyle tanımış oldum. Hepimizin biraraya geldiği çok güzel bir tadım etkinliği oldu. Zaten gitmeyi düşündüğüm bu mekanı böylelikle ziyaret etmiş oldum.
Mekan oldukça şık ve baya büyük. Hem girişte bir dış alan hem de yukarıda teras gibi bir açık alan var. Olması gerektiği gibi ferah bir mekan olmuş. Girdiğim anda beğendim.
Öününde otoparkı , aşağı katta çocuk oyun alanı ve mescid var.
Kalabalık bir grup olduğumuz için yukarıda bulunan özel bir alanı bize hazırlamışlar. İşte bizim için rezerve edilen masamız :)


Bu bir tadım etkinliği olduğu için mönüde bulunan yemeklerin neredeyse hepsinin tadına bakabilme şansımız oldu. Ama önce mutfak kısmını sizler de şöyle bir görün.
Döneri görüntü olarak bile çok iyi.

Izgaraların bu görüntüsü bile insanın karnını direk acıktırıyor.

Artık yeme faslına başlayabiliriz. Ortaya gelen Biber patlıcan dolmaları lezzetli.

Yaprak Kebabı mekanın favorilerinden. Bence lezzetli ve yumuşak bir et. Ama mutlaka sıcak yemek gerek soğuyunca biraz tadı kaçıyor. Porsiyon sunumu başarılı.


Ortaya gelen karışık kebap. İçinde ne ararsanız var. Adana Kebap , Kuzu şiş, Tavuk kanat, Döner ve köfte. Bunların yanında köz biber,domates, yoğurt, fındık lahmacun da var. Unuttuklarım da vardır belki. İnanın hepsi birbirinden lezzetli. Ama köftesine bir ayrı bayıldığımı söylemeliyim.Kebapların yanında gelen kaşık salata.

Kuşbaşılı pide de belki yediklerim içinde en iyisi diyemem ama lezzetli.

İşte benim favorim Lokma Kebabı . Bu kebabı asla anlatamam mutlaka yemeniz gerek. Yufkalara sarılmış bir kebap üstünde köz patlıcan ama içinde ceviz falan da var. Kebabın üstündeki tereyağ tadı enfes. Bu kebap boğazınızdan akıp gidiyor. Bunu yemeye ben tekrar gidicem orası kesin.

Masamızda Tandır kebap ve haşlama kuzu incik de vardı onların da ufak tadına baktım ikisi de gayet güzel.
Patlıcan Kebap da baya iyi.
Ve tabi ki bir kebap sofrasının vazgeçilmezi lahmacun. Biraz baharatı yoğun geldi bana. Acısı biraz fazla bana göre.
İşte o şahane sofra :)


Yemek sonrası tatlı ve çay faslına geçiyoruz. Kalburabastı herkes tarafından çok beğenildi.

Ama benim favorim tabii ki Fırın Sütlaç .


Ve bu şahane çaylar :)

Açıkçası fiyatların hepsini öyle ayrıntılı bilmiyorum. Bu yüzden de kimseyi yanıltmak istemem, bir dahaki gidişimde onları da almayı unutmıcam sizin için :)
Hem yemeklerden hem de servisten yani genel olarak komple hizmetten memnun kaldığım bir mekan oldu.
Fotoğrafların neredeyse tamamı sevgili arkadaşım Betül Okandan'a aittir. Kendisine bu şahane fotoğraflar için tekrar teşekkür ederim. Ne kadar şahane bir iş çıkardığını tekrar görmüş olduk :) Kendisine ulaşmak isterseniz www.betulokandan.net adresinden ulaşabilirsiniz.
Çok keyifli ve güzel bir etkinlikte şahane yemekler yedik. Hem Tarihi Merkez Lokantasına hem de Gezengörenkız blogger arkadaşıma bu güzel gün için teşekkür ederim :) Herkese afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart