Tarihi Mutfak Lokantası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.07.2013

Kızılay'da tanınmış bir mekan Tarihi Mutfak Lokantası. Kebap üzerine arayacağınız bir çok çeşit burada var. Gidip görülmesi gereken, yemeklerinin denenilmesi gereken yerlerden biri bence. Garsonları ilgili , olması gerektiği kadar, fazlası yok. Mekanın dekorunda çok ilgi çeken extra bir şey yok.


Önce masaya ikramlar geldi. Salata, bulgur pilavı ,ezme ve karpuz pide. Ezmeyi hiç beğenmedim , tadı hiç iyi değil ve özensizdi. Bulgur pilavı ve salata lezzetli. Pilavın içinde mantar vardı . Farklı geldi ama kötü olmamış.


Yemeklere gelirsek, ilk yemeğim Kuzu Tandır. Kesinlikle çok lezzetli. Sadece tuzu biraz fazla. Tadı açısından hiç bir sorun yok, mutlaka deneyin diyebileceğim bir yemek, fakat porsiyon çok az. Kesinlikle doyurucu değil daha doğrusu tabaktaki pidelerin hepsini yerseniz tabiki doyarsınız fakat gelen et okadar az ki hele bide fiyatına oranla. Bu sebepten bi daha bu yemeği yemem burada.


İkinci yemeğim Mantarlı Tavuk Şiş, tadı güzel fakat bir daha yeme isteği uyandırmıyor. Çok bir özelliği yok sıradan bir tad bence.


Yayık ayranı çok lezzetli. Bu yemeklerin yanına bence ayran tercih edin .Son olarak semaverde çay ikramımız.

Tarihi Mutfak lokantası'nda fiyatlara gelince Kuzu Tandır 21 tl , Mantarlı Tavuk Şiş 16 tl. Özellikle Kuzu Tandır çok pahalı çünkü porsiyonu çok az. Yayık Ayran 3,50 tl . Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    14.07.2014 Yeşim Albayrak

    Dün iftarı burada yapalım dedik Gezsek yesek masa başında yer yoktu gerçekten çok sıradan bir yemek oldu son dk kararı olduğu için kızılay çevresinde mecburduk yemek yemeye ve burayı tercih ettik snra siteden baktım senin yazdığın gibi ayranı çok beğendik diğer yiyecekler kötü değildi ama birdaha gelip yeme istediğide uyandırmadı bizde. Birde dışardaki masalar çok yol ortası gibi oluyor ben bunuda sevmedim.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart