Taş Mektep

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.10.2013

Beypazarında baya bir gezip dolaştıktan sonra artık bir akşam yemeği yiyelim dedik.Taş Mektep Beypazarında ünlü bir yer. Yeri de çok iyi Gümüşçüler çarşısı dedikleri pazar yerinin hemen orada, rahat bulunuyor. Zaten Beypazarına gitmişken pazar yerini geziyorsunuz,gezerken de Taş Mekteple karşılaşıyorsunuz. Merdivenlerden çıkırak giriyoruz Taş Mektebe. Klasik Beypazarı konak evlerinin kocaman bir balkonu olduğunu düşünün,yukardan pazaryeri manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.Bilindik bir yer olduğu çok belli ,içerisi baya kalabalık.Garsonlar ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar.Ama yetişemiyorlar,siparişler hemen geliyor fakat arkasından başka bir şey isteyecekseniz malesef beklemeniz gerekiyor.

Beypazarında tatmanız gereken bazı lezzetler var,herkes bunu mutlaka söylüyor.Tarhana çorbası,yaprak sarma,güveç,80 katlı baklava.. Taş Mektepde bu yemeklerin hepsini kapsayan bir fix menü var. Açıkçası işime geldi ve bu menüden söyledim. İlk olarak çorbamız geldi. Gerçekten güzel bir tarhana çorbasıydı.

Menümüzde salata da var.

Yaprak Sarmasını malesef beğenmedim. Çok methettiler fakat yapraklar sert ve lezzetsizdi.Belki bize öyle denk gelmiştir bilemiyorum ama beğenmedim.

Beypazarı Güveci gerçekten güzel.Tadı lezzetli.Etler güzel pişmiş yumuşacık,pilavı leziz,beğendim.

Menü haricinde bir de saç kavurmasının tadına baktık.Yemeğimiz direk sacta geldi,Altı hala yanarak.Soğumasın diye güzel bir önlem ve hoşuma gitti.Tadı da lezzetliydi çorba,sarma vs sevmeyen bu yemeği deneyebilir.

Bunların hepsinin yanında ayranımız da lezzetliydi.

Son olarak meşhur 80 katlı Beypazarı baklavasını yedik.Artık kaç kattı bilmiyorum ama tadı güzeldi.Benim fikrime göre 1 taneden fazla yenmeyebilir baya bir tatlı çünkü.

İkram çaylarımızı da içtikten sonra , Taş Mektep de fiyatlara gelirsek fix menü (çorba,salata,yaprak sarma,ayran,güveç,baklava) 20tl.Bu kadar yemek için fiyatı bence uygun.Menüsünün doyurucu olması da insanı tatmin ediyor.Saç Kavurma 12 tl,Ayran 2,50tl,su 1 tl.Afiyet olsun

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.10.2013 Kaan

  Daha önce burada güveç yemiştim gerçekten lezzetli,ama sizden görünce bu sefer saç kavurma yiyim dedim ,iyikide yemişim valla çok güzeldi. Önerileriniz bana çok uyuyor artık takipteyim :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  06.07.2015 ozgur kul

  Tablot yemek sipariş vermek istiyorum.benimle irtibata geçermisiniz.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  07.07.2015 Gezsek Yesek

  Özgür bey,sitemiz sadece tanıtım amaçlı olduğundan herhangi bir sipariş , rezervasyon vb durumlar bizim tarafımızdan yapılmamaktadır.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart