Taşfırın Pidemiz

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
01.01.2014

Cepada en üst katta self servis olmayan bir mekan Taşfırın Pidemiz.İçeride boş kalan 1-2 masa vardı.Onlardan birini de biz doldurduk. Garsonlar maşallah arı gibi çalışıyor.Çünkü çok yoğun.Hatta bazı müşterilerin siparişleri baya bir gecikmiş,şikayetçi olan insanlar gördüm.Bizde sipariş vermeden önce garsona sorduk ne kadar sürede gelir diye,garson arkadaşımız dürüst oldu ve net bir şey söyleyemem en geç yarım saate gelir dedi.Bizde peki madem bekleriz dedik ve 10 dk sonra geldi siparişimiz :)Mekanın dekoru hoş olmuş gördüğüm kadarıyla fırınları küçük olduğu için siparişler biraz geç çıkıyor mekan tamamen dolu olunca yetişmiyor.Menüde aklınıza gelen her türlü pide çeşidi var. Vejeteryanlar için sebzeli veya sadece peynirli pide seçeneği var.


İlk siparişim Bafra Kapalı Kıymalı Pide.Uzun zamandır merak ediyordudm Bafra pidesi nasıl oluyor diye,sonunda deneme şansı buldum. Gerçekten çok lezzetliydi. Pidenin hamuru tam kıvamında pişmiş hafif çıtır,çok hoşuma gitti.İçindeki kıyma harcı da güzel.Tavsiye ederim tadına bakın :)


İkinci pidemiz Kapalı Kavurmalı Pide. Kavurmalı Pide açıkçası kıymalı kadar lezzetli gelmedi bana. Tadı güzeldi fakat o kıymalı pidedeki çıtırlık kavurmalı pidenin hamurunda yoktu.Yine de kavurma sevenlerin yiyebileceği bir pide.Porsiyonlar gayet büyük 1 kişiyi rahatlıkla fazlasıyla doyurabilecek cinsten.Hatta 1-2 tanesi kalıyor bile diyebilirim .Tabi herkesin doyma kapasitesi farklı olduğu için bu konuda net bir şey söyleyip kimseyi yanıltmayım.


Pide salatasız olmaz tabiki,salatamız da lezzetli.

Gelelim Taşfırın Pidemiz'de fiyatlara , Bafra Kapalı Kıymalı 11tl, Kapalı Kavurmalı Pide 16,90tl,Ayran 2,75tl,Cola ,Sprite vs 3,50tl,Mevsim salata 5,50tl.Fiyatlar çok da uygun değil. Heleki Kavurmalı pide gerçekten pahalı.Madem fiyatlar böyle en azından salata ikram olabilirdi. Hoş olurdu. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  02.01.2014 Alp

  Kıymalı pidesi bir harika bende denemiştim gerçekten tavsiye ederim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  07.01.2014 Salih cantürk

  Kentparkta çalışıyorum yemek molalarında ne yesek derken sitenizi gördüm zaman zaman cepayada gitmemize rağmen bu mekanı keşfedememişiz öğle yemeğine çıkmadan araştırırken sayenizde karar verdim ve bugün öğle yemeğimi kıymalı pide olarak yedim harikaydı damak tadınız çok kaliteli siteniz ve tarzınıza hayran kaldım. Yarın için ne yemek istediğimede karar verdim sayenizde çok teşekkürler emeğinize sağlık.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  07.01.2014 Gezsek yesek

  Teşekkür ederim güzel yorumun için Salih, seninde önerilerin olursa mutlaka paylaşmanı isterim :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  08.07.2015 Gürbüz

  08 07 2015 tarihinde Öğlen saatlerinde orada üç kişi oturup yemek yedik ve pidenin hamurunun içerisinden çıkan kılı gördük ve işletmecileri uyardık ve bize verdikleri cevap o sizden düşmüştür dediler halbuki pidenin içene yapışmış olan kıl bizden nasıl düşebilir veya bir işletmenin hem kusurlu olup hemde böyle suçlayıcı bir tavır takınması ne kadar doğru böyle bir davranışı kınıyoruz

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  08.07.2015 Gezsek Yesek

  Öncelikle bu bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz Gürbüz. İyi yorumlar kadar yaşanan bu tarz olumsuz eleştirileride bu mekana gidecek insanlarla paylaşmak çok önemli. Size verdikleri cevap bu mekana hiç yakışmamış . Umarım yetkililer bu yorumunuzu görüp çalışanları uyarır ve böyle bir olay bir daha olmaz. Size de geçmiş olsun

 • Mustafa Kemal Mah. Eskişehir Yolu 7. Km. 17. Sok Cepa Avm 2/73 Balgat Ankara
 • 0312 219 63 33

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart