Tavuk Dünyası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.07.2015

Tavuk Dünyası daha önceden duyduğum fakat Ankara'da da bulunduğunu bilmediğim bir mekan. Methi başka şehirlerden kulağıma gelmişti. Meşhur olması çok normal 6 ülkede ,24 şehirde 70 şubesi bulunuyor. Ankamallde açılmış olduğunu görünce de tabi ki tercihim Tavuk Dünyası oldu.
Avmnin üst katında bulunan mekan hoş bir dekora sahip . Ankamall de yenilendiği için artık yemek katı daha büyük olmuş, Terası vs baya bir güzel buldum ben. Yer sıkıntısı eskisi gibi değil, pazar günü olmasına rağmen ve baya kalabalık olmasına rağmen gayet rahat yer bulduk. Biz mekanın kendine ayrılmış yerinde oturmayı tercih ettik orası çok büyük değil. Ama dışarı baya geniş olduğu için burada yer bulamazsanız dışarda da rahatlıkla oturabilirsiniz.
Mekana baya rağbet var oturduk oturalı kasa hiç boş kalmadı sürekli yeni siparişler alındı. Mutfak da hızlı siparişinizi verdikten yaklaşık 15 dk sonra yemeğiniz hazır oluyor.

Sistemlerini de beğendim. Self servis bir mekan olduğu için siparişinizi hemen girişteki bayan arkadaşımız vasıtasıyla kendiniz veriyorsunuz. Bilgisayardan sisteme giriş yapılıyor ve kasadan ödeme yapıyorsunuz. Her birinizin eline bir aparat veriliyor ve her bir aparat üzerinde sayı var, siparişiniz hazır olunca bu aparat ötmeye başlıyor siz de gidip yemeğinizi alıyorsunuz. Bu da kuyruk oluşumunu engellemiş oluyor.
Tepsilerin üzerinde de kendi tanıtımlarını yaptıkları kağıtlar konulmuş. Bu da hoş olmuş en azından geldiğiniz, yemek yiyeceğiniz yerle ilgili ufak da olsa bilgi sahibi oluyorsunuz. Ürünlerinde hijyene ne kadar önem verdiklerini, asla bir katkı maddesi kullanmadıklarını ve birçok ödüle sahip olduklarını da öğrenmiş oluyoruz.


Tavuk dünyasında kırmızı et seçeneği de bulunuyor fakat ben açıkçası ismi sebebiyle de tavuk yemek istedim normal olarak. İlk yemeğim Körili Mantarlı Tavuk. Sadece hint körisi kullanılarak yapılan bu yemeğin içinde küp küp doğranmış tavuk ve soğan parçaları ile mantar var. Kesinlikle lezzetli. Sosu o kadar kararında ki en ufak bir rahatsızlık (acılık ekşilik vs) vermiyor. Çok beğendim. Porsiyon da bol , çok doyurucu. Bütün yiyeceklerin servisi, yanında soslu penne makarna ve salata ile yapılıyor. Sunumda gayet başarılı. Uzun tabakların içerisinde bir intizam içinde yemekler.Diğer yemeğim tavsiye üzerine Şefin Tavası. Tavsiye edilmesinin sebebi 'Altın Buluş' ödülüne sahip bir yemek olması. Yine aynı şekilde küp küp tavuk parçaları ile birlikte ,arpacık soğan ,mantar ve biberden yapılmış bir yemek. Görüntüsü bildiğiniz kırmızı et görüntüsü. Zaten farkı da bu, aslında tavuktan yapılmış olmasına rağmen kırmızı et tadı aldığınız bir yemek. Bu da Şefin özel sosundan kaynaklanıyor. İçinde 18 çeşit baharat varmış. Artık onlar ne bilmiyoruz, sır .
Bu arada makarnasından bahsetmeden geçemeyeceğim , o da lezzetli. Salatası çok mükemmel değil ama fena değil. Masanızda bulunan zeytinyağ , limon vs sosları ile salatanızı kendinize göre tatlandırabilirsiniz.

Yemeğinizin yanında sıcacık ekmekler size eşlik ediyor. Tazecik , çıtır çıtır , lezzetli.

Sırf tadına bakmak istediğimiz için 5 baharatlı patates ve Mozzarella Sticks sipariş ettik. Zaten onu da yiyemedik. Yemekler öyle doyurucu ki tıka basa doldurdu midemizi ,bunlara yer kalmadı.
Patatesi normal bir kızartma öyle bir özelliği yok, sadece baharatlı. Mozzarella Sticks ise benim hoşuma gitti çıtır çıtır kaşar pane gibi.


Tavuk dünyası fiyatlarına gelirsek Körili Mantarlı Tavuk 14,75 tl , Şefin Tavası 14 tl , 5 Baharatlı Patates 4 tl , Mozzarella Sticks 6 tl , Ayran 2,75 tl, Cola , Sprite vs 3,50 tl . Fiyatlar böyle porsiyonu bol doyurucu bir yemek için bana uygun geldi. E yemeği de beğendim mekanı da. Afiyet olsun.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    18.08.2015 Ayşen Şerbetçi

    Merhaba gerçekten süper bir yeri keşfetmemize yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Beyaz et seven birisi olarak her çeşidini yemek istedim açıkcası. Şefin tavsiyesi ise bir harikaydı sizi tebrik ediyorum elinize sağlık.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    18.08.2015 Gezsek Yesek

    Rica ederiz Ayşen, sitemizdeki diğer mekanlara da bakabilirsin , eminim birçoğunu beğenirsin , tabi beğendiklerim arasından :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart