The Crank Steakhouse

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
04.12.2016

The Crank 5 yıllık mazisi olan şık bir mekan. Özellikle cuma,cumartesi akşamları canlı müzik eşliğinde güzel bir yemek yeme fırsatı sunuyor size. Pazar günü gittik mekan bomboştu.Ağırlık diğer günlerde anlayacağınız. Bize de rahat rahat resim çekebilme fırsatı doğdu :)
Mekanın hem şefi hem de sahibiyle de tanıştık. Bizimle çok ilgilendi. Yemekler hakkında bilgi verdi. Hangi yemeğin nasıl yenmesi gerektiğinden bahsetti. Özellikle etler konusunda kendisi uzman.
Bu mekanda daha öncede gurme organizasyonları yapıldığını da öğrendik.Genel olarak hoşumuza giden bir mekan oldu. Ayrıca yeniyıl süslemelerini de baya beğendim :) Arka bahçesi kapalı sigara içiliyor ayrıca ısıtma sistemi de var.

Tabi ki siparişimizi verirken şefimizin tavsiyesine uyduk. Öncesinde hemen masamıza 3 çeşit meze geldi. Bunların ilki bildiğimiz ezme ama lezzetli, diğeri yoğurtlu klasik mezelerden ve sonuncusu farklı olarak fasülyeli turşulu maydonoz ile yapılmış değişik bir meze. Gerçekten güzel bir tadı var.

Bunların yanında şahane bir ekmek sepeti geldi. İçinde çeşit çeşit ekmekler ayrıca zeytinli dilimlenmiş poğaça ve simit var. Sadece bunlar bile başlangıç için gayet iyi.

Akabinde ortaya Speedy Sepet söyledik. İçinde bolca patates kızartması ama güzel kızartılmış ince ince ama kurumamış hafif baharatlı bence başarılı. Ayrıca bu sepetin içinde patates kroket ,soğan halkası ,kaşar pane ,ki bence kaşar panesi harikaydı ve sosis tava var.


Ve anayemeklerimize geçebiliriz artık. Gerçi bu speedy sepet aşırı derecede doyurucu oldu ama.
İlk yemeğim Bonfile. Şimdi normalde bonfile kalın olduğu için bilenler bilir ki ortası pembe olur, ki doğru olan budur. Bu pembeliği yok etmek için daha fazla pişirmeye çalışınca da bu sefer üstü kurur ve yanmaya başlar. Malum bizim milletimiz öyle az pişmiş pek sevmez. Gerçi o pembelik az pişmiş olduğunu göstermez ama yine de işte görüntü önemli. Şefimiz burada çok güzel bir yöntem uyguluyor, kelebek yöntemi. Bonfileyi ortadan keserek biraz da içini pişirmiş oluyor ki çok başarılı. Etin lezzetini anlatamam size mutlaka denemeniz gerek. Sulu sulu şahane pişmiş lokum kıvamına gelmiş. Biraz tuzu az geldi sadece. Yanında ızgara istiridye mantarı , patates kızartması ve haşlanmış brokoli, karnabahar var. Hepsi etin yanına çok yakışmış. Ayrıca porsiyon gayet büyük yani çok çok doyurucu.İkinci anayemeğim ise bu sefer garson arkadaşımızın tavsiyesi ile Et Javanez. Adı gibi değişik bir yemek. Bildiğimiz panelenmiş bonfile dilimlerinin üstüne değişik bir sos dökülmüş. Kremanın içine tatlı tane hardalı karıştırılarak elde edilen bu sos gerçekten güzel olmuş. Hardal sevmeyenler için söylüyorum tatlı tane hardal sosu normal hardala göre daha farklı daha yumuşak. Kremaylada birleşince ben güzel buldum. Et yine güzelce pişmiş. Yine yanında haşlanmış sebze ile servis ediliyor.


Bu kadar güzel yemeğin üstüne bir kahve keyfi yapılır tabi. Kahvemiz de güzel.

Şimdi gelelim bu kadar yemek için ne ödedik. Speedy Sepet 16 tl, Bonfile 47 tl, Et Javanez 32 tl, cola 6,50 tl, ayran 5 tl . İçeceklerin fiyatı hariç fiyatlar normal, mesela bonfileyi nerede yerseniz yiyin 40 tlnin altında olması zaten zor. Burada yediğimiz de gerçekten çok başarılı. Klasik olarak içecek fiyatlarının aşırı yüksek olmasına gıcığım. Burada da yanlış bulduğum tek şey budur. Genel olarak mekandan da hizmetten de , yemeklerden de memnun kaldık. Afiyet olsun.


  • Mutlukent, 2037. Cd. No:6 06800 Çayyolu Çankaya Ankara
  • 312 236 38 36

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart