Torba Sahili

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.08.2017

Torba Bodrumun sevilen koylarından birtanesi. Ama bana sorarsanız denizi bakımından Torba'ya gelene kadar çok daha iyi koylar var. Ben en son Torbaya 3 sene önce gelmiştim ve yaklaşık bir hafta burada kalmıştım. Kaldığım otel sebebiyle sevmiştim açıkçası burayı. Bu sefer sahildeki beachlerden birine geldik. Beach olarak beğendiğimi söylemeliyim çünkü güzel bir işletme, hizmet iyi, alanı güzeldi. Ama Torbanın denizi maalesef bence çok iyi değil. Yerler taşlık, denizde düzensiz bir derinlik var. Çok kısa bir mesafede birden derinleşiyor sonra daha ileri gidince bir yerde ayağınız yere değiyor. Suyu da öyle çok berrak değil. Mekanlar güzel ama deniz benim aradığım özelliklerde değil. Tabi bu şekilde seven de var biliyorum.

Bodrumda geneli hep aynı konsept, şezlong ve giriş ücretsiz, harcama zorunluluğu var. Torba normalde çok uygun fiyatlı bir koy olmamasına rağmen burada harcama zorunluluğu 15 tlden başlayan yerlerde var. Uygun diye kötü de sanmayın gayet de güzel beachler. Tabi 50 tl, 60 tl olan yerlerde var. Yani aslına bakarsanız bunlar yanyana işletmeler ama yine de böyle farklar var arada. Bizim gittiğimiz beachin adını hatırlayamıyorum çok üzgünüm ki not da almamışım ama Voyage'a yakın tarafta hatta neredeyse yanyana diyebilirim.
Yemeklere gelince yine birkaç çeşit tadabildim. Patates, sosis tabağı başarılı, lezzetli ve porsiyon büyük. Tam deniz kenarında rahat yemelik bi atıştırmalık .

Kaşarlı tostu lezzetli, yine bence porsiyon öyle çok küçük değil, iç malzemesi de bol.


Hamburgerini beğenmedim klasik market burgeri. İçi baya boş. Sadece köfte var yani ekmeğin içinde. Yanında patates kızartması ve söğüşle servis ediliyor.


Hiç beklemediğim kadar iyi bir şekilde gelen Fettucini makarnam. Sıradan öylesine bir makarna yapıp getirecekler sandım. Ama bu baya bildiğiniz Fettucini. Makarnası lezzetli, kreması kararında sadece sarımsak aroması yok, içinde tek eksik bu. Salamlı ve mantarlı yapmışlar. Baya iyiydi şaşırdım ve mutlu oldum :)Fiyatlara gelirsek bu beachde harcama zorunluluğu 15 tl. Bu gördüğünüz yemeklerin fiyatı da 10 tlden başlıyor 25 tlye kadar değişiyor. Anlayacağınız uçuk rakamlar yok. Burayı beğendim, denizi de iyi olsaydı sürekli gelmek isteyeceğim bir yer olurdu.
  • Torba Bodrum Muğla

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart