Torgovaya

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
09.10.2013

Baküde Torgovaya (Merkez) denilen uzun bir alan var. Sağı ve solundaki binalar alışveriş merkezi olan bu meydan trafiğe kapalı ve sadece yayaların gezindiği mükemmel ve muazzam bir yer. Çok geniş sokakları olan bu meydana hayran kalmamak elde değil. Küçük heykellerde bulunan bu alanın bakımı her dakika görevlilerce denetleniyor. Tertemiz,ferah ve gecesi gündüzü ayrı güzel olan bu caddenin sadece fotoğraflarını paylaşıyorum sizinle. Açıkcası insan bizim ülkemizde de olsa böyle şeyler diyor =)
Bu gördüğünüz şey bir oturak =)

Bu meydanın başında bulunan kafede bir nargile içelim dedik ve sizinle özellikle paylaşmak istedim. Nargile için sipariş verirken neli olsun diye sordular, elma ve greyfurt var dediler. Elma seçtik ve gelen nargileye bakın, greyfurt seçersek gerçekten greyfurt takılacak ve öyle gelecekmiş. Her nekadar güzel görünsede nargile çok sertti.

Çok ilgimi çeken değinmeden geçmek istemediğim bir şey var. Baküde çok fazla köpek göremedim sokak köpeği neredeyse hiç yoktu. Ve resimlerden de anlayacağınız gibi bunun farkında olan kedicikler öyle rahat uyuyorlarki biz ilk gördüğümüzde ölmüş sanıp üzülmüştük =) meğerse sonsuz uykuya değil keyif uykusuna yatmışlar pisicikler...Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart