Turkish-i Sushi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.09.2015

Bursa'da bayram gezmesi yaparken, tabi daha bayram girmeden ancak bunlar yapılabiliyor, bir sushi keyfi araya sıkıştırdık. Yanyana aynı işletmeye sahip mekanlardan biri ,Turkish-i Sushi ufak bir mekan ama çok sevimli. Sushi sevenler için tavsiye edilebilecek bir yer. Kesinlikle ürünlerinde çiğ bir malzeme kullanmıyorlar. Yani bu konuda hassas olanlara duyurulur.


Biz tüm sushi seçeneklerinin tadına bakmak istediğimiz için Mix Sushi tercih ettik. Bu karışık sushi tabağının içinde 16 adet Sushi var. İçinde California roll , Nigiri , Gunkan , Maki sushi seçenekleri bulunuyor. Tonbalıklısından kalamarlısına, karideslisinden ahtapotlusuna , somonlusundan yengeçlisine seçeneğiniz bol. Herkesin rahatlıkla yiyebileceği tabi ki tonbalıklı fakat ben ahtapotlu Nigiriyi de çok beğendim. Fakat asıl önemli olan bu mekanın kendi yaptığı acı sos. Şahane bir tadı var. Sushiyi al içine batır ve ye. Açıkçası diğer bilindik vasabi gibi sosları ben beğenmiyorum. Bence tadları damığımıza uygun değil. Ama bu özel sos gerçekten harika. Bir de tabağın içinde bulunan zencefil turşusu , bence tadına bile bakmayın hiç bize göre değil.


Fiyatlara gelirsek bu Mix Sushi tabağı 50 tl. Bizlere göre çok farklı bir yemek olduğu için fiyat konusunun değerlendirilmesini size bırakıyorum. Afiyet olsun.

Turkish-i Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart