Tuzu Biberi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.07.2016

Çeşme tatilimiz sonunda başladı. Buraya tek kelimeyle bayılıyorum. Hem de heryerine. Her yerinde ayrı bir güzellik ayrı bir eğlence.Neyse konumuzdan sapmayalım bu mekanımıza gelelim.
Tuzu Biberi Çeşme Marina içinde çok tatlı sevimli bir mekan. Denizin tam yanında güzel bir manzara eşliğinde deniz koususunu içinize çeke çeke yemek yiyebileceğiniz kaliteli bir mekan. Çalışanlarını da beğendim. Gayet güleryüzlü ve ilgililer.Yemeğimizi seçme konusunda da bize yardımcı oldular.


Siparişimizi verdiğimiz gibi önümüze üçlü bir meze tabağı geldi. Ege yöresine has güzel bir tabak 2 yanında yeşil zeytin ,domates kurusuyla birlikte, ortada yoğurtlu salatalıklı , cacık gibi ama tam cacık değil , başka bir sos var.Zeytine özellikle bayıldım çok lezzetli. Güzel ekmeklerimizle önce bunları bi yedik :)


Garson arkadaşlarımızın önerisiyle mangal yemeye karar verdik çünkü buradaki en lezzetli , en tutulan, en çok istenen yemek mangalmış. Aslında planımızda denize karşı balık yemek vardı ama kısmet yine etten oldu.
Olsun hiç pişman olmadım açıkçası. İlk olarak Karışık Izgara istedim. İçinde Acılı acısız köfte, tavuk ızgara ve kırmızı et bulunuyor. Hepsi birbirinden lezzetli. Öyle güzel pişmiş, etler lokum gibi. İçi güzelce pişmiş ama sulu sulu, dışı tam ızgara olmuş ama yanmamış. Yani tam kıvamında ötesi yok bayıldım.


Diğer tabağım ise köfte delisi bir insan olduğum için tabiki Karışık Köfte. Hayatımda yediğim ender güzel köftelerden. Tadını asla unutmayacağım bir şekil.Acılı, acısız, kaşarlı ve İnegöl usulu.Göründüğünden daha da lezzetli diyebilirim. Çeşmeye her gittiğimde tekrar tekrar bu köfteden yemek isterim. Siz de deneyin.Asla pişman olmazsınız.


Gelelim bu güzel mekanın güzel yemeklerinin fiyatlarına. Çeşme'de hayat biraz pahalı böyle restoranlarda yemek yemek de oldukça pahalı. Hele ki Marina bir tık daha pahalı. Neyse çok pahalı pahalı dedim biraz yumuşatalım çünkü Tuzu Biberi biraz daha normal en azından abartı bir fiyat yok diğer yerler gibi.
Karışık Izgara 38 tl, Karışık Köfte 24 tl , Cola 7 tl ,su 2 tl. İçecekler biraz malum fazla ama Allahtan yemekler aşırı değil . Valla ben mekan olarak da yemek olarak da manzara olarak da burayı çok sevdim. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart