Uptown Speakeasy

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
23.04.2014

Ayrancıda Güvenlik caddesinin bitiminde Mesneviye dönerken hemen köşede kalan ,aslında uzaktan bakınca çok da dikkat çekmeyen bir mekan Speakeasy.Burası aslında bir pub. Arkadaşlarımla geleyim saatlerce sakince oturayım içkimi içeyim diyorsanız harika bir mekan. Biz öğle yemeği için gittiğimizde mekan neredeyse boştu. Muhtemelen geç saatlere doğru dolu oluyor diye tahmin ediyorum. Mekanın tarzı eski Amerikan Publarına benziyor. Speakeasy mekanlarının bir tarihçesi de var. ABD çapında alkollü içeceklerin satılması, üretilmesi ve taşınması yasak olduğu Prohibition dönemi (1920-1933) boyunca speakeasyler meşhur ve yaygın olmuşlar.İçki yasağına rağmen bu mekanlarda içki satıldığı için isim de sessiz konuş anlamına gelen Speakeasy olmuş. O günden bugüne bizde de böyle bir konseptle bu zamana kadar ulaşmış. Çok sevdiğim bir tanıdığım sayesinde öğrendim bu mekanı. Gittiğimizde 1 tane garson vardı. O da sağolsun iyi ilgilendi bizimle.


Açıkçası ilk girdiğimde çok da içim ısınmadı ve yemek konusunda hayal kırıklığına uğrayacağımı düşündüm.Bu yüzden de tercihimi burgerden yana kullandım. İlk tadına baktığım burger Mushroom burger. Öncelikle, gelen burgerlerin sunumları çok iyi. Üstü açık bir şekilde geldiği için içinde ne var ne yok görebiliyorsunuz. Tabi biraz büyük olduğu için kapatmak ve akabinde o burgeri yemek biraz zor. Görüntü tatmin etti ama tadı daha da mükemmeldi. Belki de yediğim en iyi burgerlerden diyebilirim. Köftesi çok lezzetli.Hem yağı yerinde hemde hafif. Baharatları tam kıvamında, ne az ne çok. Çok beğendim.İçindeki mantarlar güzel sotelenmiş ince kesildiği için de köftenin tadını hiç bastırmıyor,bilakis güzel bir tat katıyor.
Diğer burgerim ise klasik olanı da denemek istediğim için Cheeseburger.İçinde bolca Cheddar ve kaşar peyniri ama farklı olarak rendelenmiş bir şekilde geldi. Yine üstü açık ve malzemenin ne kadar bol olduğunu görebiliyoruz.Köfte aynı tabiki. Mantar sevmeyenler için Cheeseburger iyi bir tercih. Burgerler, yanında patates kızartması ketçap ve mayonezle servis ediliyor.
Gelelim Speakeasyde fiyatlara, bu tarz burger yapanlarda fiyatlar hemen hemen hep aynı. Yani biraz pahalı. Cheeseburger 17 tl, Mushroom Burger 18 tl, Gazoz 6 tl. Gazozoun da fiyatından anlayacağınız üzere diğer fiyatlar da çok uygun değil. Lezzetinden memnun kaldık. Giderseniz burger yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    29.04.2014 Çiğdem

    daha önce buraya gelmişliğim var ama burger hiç denemedim mutlaka deneyeceğim :) bu arada sitenizde çok güzel olmuş

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart