Urfa Eyvan Sofrası

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
29.04.2015

Bir aile yemeği için gittiğimiz Urfa Eyvan Sofrasına bu ilk gelişim daha doğrusu Cevizlidere'deki şubesine gitmişliğim var ama bu iki şube hala birbiriyle bağlantılı mı bilmiyorum. Konumuza dönersek zaten rezervasyonumuz olduğu için direk masamıza oturduk. İçerisi güzel tam bir kebapçı havasında, mekan için çok büyük diyemem ama rahat , garsonumuz çok ilgiliydi bizi çok iyi ağırladı. İlk etapta olumsuz hiçbir eleştirim yok.


Oturduğumuz gibi masamıza donattılar . Bir sürü çeşit meze masayı komple doldurdu nerdeyse, içlerinden en beğendiğim küçük küçük kurufasulyeden yapılmış bir meze vardı ve çok lezzetliydi. Ezmesi de güzel. Çiğköfte zaten sunumu da tadı da iyi fakat çok acı herkesin yiyebileceği türden değil. Soğuk bulguru pek sevmedim. Onun haricinde hepsi bol bol ve birçoğu gayet güzel. Ama fasülyeli olan haricinde öyle farklı bir özellik yok.Tabiki Salata olmazsa olmaz. Kocaman, içinde birçok çeşit yeşilliğin olduğu salatamız da fena değil.

Ana yemek öncesi İçli köfte ve Kuru Patlıcan dolmasının tadına baktık. İçli Köfteyi çok beğendim. Çıtır çıtır kızarmış içi de fazlasıyla bol.

Kuru Dolmanın ise böyle ekşili hoş bir tadı var. Tabi yine her damağa hitap etmeyeceğini düşünüyorum. İçi biraz fazla geldi bana çok yoğundu bence bu yüzden kuru patlıcanının tadını çok alamadım.


Gelelim ana yemeğimize ortaya Karışık Kebap söyledik. Bir kere baştan görüntü çok iyi, gözümüzü öyle bir doyurdu ki bu kadar yemeği nasıl bitireceğiz diye bile düşündük. Közlenmiş biber ve domatesi, yanında hem yeşil salatası hem soğan salatası, bulgur pilavı ve yoğurduyla ortaya gelen kebap tam bir ziyafet gibi görünüyor.
Özel isteğimiz üzerine Karışık Kebabın içine Hem Adana Kebap hem de Fıstıklı Kebap konuldu. Adanasını beğendim. Fıstıklı Kebap da güzel fakat daha iyisini yemişliğim var.

Özellikle beğendiğim Kanat Izgara oldu. Çok güzel pişmiş ,ve lezzetlendirilmiş. Emin olun o kanatlar çerez gibi yenilebilir.

Patlıcan Kebap da gayet lezzetli onun içindeki köfteleri de sevdim tadı güzel.
Genelde bu kebapların içinde Kuzu Şiş ve Tavuk Şişleri pek sevmiyorum. Burada da yine aynı şekilde , bana biraz kuru geliyor açıkçası biraz da özensiz. O aradığım şiş lezzetini bulamıyorum.Yemeğimizden hemen sonra çaylarımız geldi ki çok tazeydi.
Malesef bu sefer fiyatla ilgili net bir bilgim yok. Ama tahminime göre 5 kişilik bu sofra için aşağı yukarı 150-175 tl arasında bir hesap geliyor. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  06.05.2015 Sultan Bağlı

  Şahane görünüyor çok da bol bu kadar şey arasında şaşırır insan ne yiyeceğini

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  06.05.2015 Ozan Köse

  Uzun zamandır buraya geliriz gerçekten hizmeti kaliteli kebaplarını da seviyoruz biz

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  06.05.2015 Gezsekyesek

  Bu şubeye ilk gelişim bizi de memnun ettiler

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart