Urfalı Hacı Mehmet

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
11.04.2017

Urfalı Hacı Mehmet Ankara'nın en köklü kebapçılarından bir tanesidir. Adını duymayan pek yoktur.Kocaman bir mekan. Ön ve arka tarafta 2 bahçe var ama arka bahçesi havalar sebebiyle henüz açılmamıştı. Bizde içeride oturduk. Saatlerin ilerlemesiyle mekan neredeyse tamamen doldu.Yani hala popüler bir mekan burası.
Garsonları başta gayet ilgiliydi ama mekan dolmaya başlayınca servis yavaşladı. İlgi biraz azaldı.


Siparişlerimizi verdiğimiz gibi ortaya 2 çeşit meze geldi. Bu kadar köklü bir mekanın ortaya ikramlık hiçbir şey koymaması da çok garibime gitti. Fiyatlarda biraz ortalama üstü yani uygun da değil. Sonuç olarak ortaya 2 tane meze koymak bu mekana hiç yakışmadı. Bence salata vs ikram olmalı ama hiçbiri yok.
Mezelerin öyle çok şahane tatları yok. Ortalama bir lezzet.


İçli Köftesi başarılı. Tadı güzel.


Birkaç çeşit yemeğin tadına bakabildim. İlk olarak Patlıcan Kebap denedim. Sevmedim kısa ve net. İçindeki kebap hiç lezzetli gelmedi. Patlıcanlar fena değil diyebilirim ama onun için de bir yeteneğe gerek yok.


Kuzu Şiş tadı güzel, iyi pişmiş. Tabağı çok beğenmesemde etin tadı iyi. Porsiyonu ufak buldum çok doyurucu değil bence.

Adana Kebabını uzun zamandır beğenmiyorum. Bugün yine bir deneyim istedim yine beğenmedim. Yedikten sonra baya rahatsız etti beni. Ki sadece tadımlık yedim hepsini de değil. Yine porsiyon çok büyük değil, pek çok yerde yediğim o lezzetli Adana kebaplar ile alakası yok.

Son olarak İskender yedim. İşte bu güzeldi. Eti lezzetli, üzerindeki tereyağı, isteğim üzerine bol ve lezzetli. Porsiyon doyurucu. İskenderden memnun kaldım. Tabii ki bir Bursa'da yediklerim gibi değil ama Ankara'ya göre iyi.

Son olarak Urfalı Hacı Mehmetin Künefesi çok meşhurdur yemeden gitmemek gerekir. Gerçekten bu yemekten en memnun kaldığım lezzet Künefe oldu. Çok lezzetli tavsiye edilir.


Urfalı Hacı Mehmet de fiyatlara gelirsek Patlıcan Kebap 29 tl, Kuzu Şiş 29 tl, Adana Kebap 24 tl, İskender 27 tl, İçli Köfte 5,75 tl, ayran 4,25 tl, su 2 tl. Lezzetlerini çok beğenmediğim, porsiyonları da kısmen az bulduğum ve öyle bol bir ikramları da olmadığı için fiyatlar bana fazla geldi. Bu sefer maalesef çok memnun kalamadım. Ama şunu söyleyebilirim Lahmacunu oldukça başarılıdır. bu sefer yemedim ama sürekli sipariş ettiğim bir yemektir. Ayrıca çok büyük, doyurucudur. Lahmacunun da fiyatı 8,50 tl. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart