Üstünel Köftecisi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.12.2013

Ankarada İskitlerde bulunan Üstünel köftecisi tarzı ile nadir mekanlardan birtanesidir. Hani normalde ne içersiniz köftenizi nasıl alırsınız sorularının yanında köftenin yanına salata istermisiniz yada köftenizin yanına salatanızı nasıl alırdınız sorusu bu mekanın tarzına çok ters :) şuan metro çalışması olan Kazım Karabekir caddesinin biraz arkasında bulunan Üstünel Köftecisi gerçekten çok güzel bir yer. Mekan küçük masa ve sandalyeleri olan salaş bir havada. Oldukça kalabalık ve müşteriler arasında yabancıları görmeniz çok doğal çünkü tarzı herkesi etkilemiş olsa gerek.


İçeri giriyorsunuz hemen masanıza oturtuyorlar ve bir bakıyorsunuz bir kağıt ile masanızı kaplıyorlar üzerine birde yeterince büyük bir naylon ve hemen bir kişi geliyor önünüze başlıyor yeşillikleri servis etmeye salaşlığı ve söğüşün muhteşem buluşması içinizden ne oluyor diye geçirirken bir başka çalışan aysberg ve marulları getiriyor önünüze diziyor aysbergi masada satır ile kesiyor siz şok içindeyken ne içersiniz soru ile içecekleri ve köfteyi sipariş ediyorsunuz. Köfte 1 porsiyon, 1.5 porsiyon veya double seçenekleri ile geliyor. Biz 1 porsiyon ile başlamak istedik. Çünkü masadaki yeşillikleri 2 kişi yeme ihtimalimiz yoktu. Masadaki yeşilliklerde; marul, tere, taze soğan, kırmızı soğan, közlenmiş domates, közlenmiş sarımsak, salatalık, cherry domatesi, nane, maydonoz ve doğranmış turp vardı.


Köfteler neredeyse hemen geliyor ve kızartılmış yarım ekmek arasına dizilmiş köfte ve kızarmış biber eşliğinde sunuluyor. Sunum bir harika köfteler ise lezzet olarak çok başarılı. Fakat yeşilliğin bolluğu ve lezzeti köfteleri gölgede bırakıyor. Masadaki yeşilliğin hepsini iki kişi bitiremedik okadar lezzetli ve güzel bir yemektiki inanılmaz yaşanır diyorum hepinize tavsiye ediyorum.


Ve yemek sonrası ikram edilen çay açıkcası o doygunluğun üzerine çok iyi gidiyor. Benim en çok beğendiğim bir yönü de çay ikram ederken ikramlık şeker ve yanında kolonyalı mendillerin bulunduğu kutuların bize sunulmuş olmasıydı elle yemeği yediğimiz için sonrasında hijyene olan düşkünlüklerine hayran kaldım.

Gelelim ne ödediğimize , Üstünel Köftecisinde fiyatlar bir porsiyon köfte için pahalı fakat yeşilliklerin çeşidini düşününce uygun olabilir. İki kişilik yeşillik ikram olarak geliyor, 1 porsiyon köfte 16 tl ayran 2,5 tl. Mümkünse bu mekana kurt gibi açken gidin çünkü yeşillikler artarsa üzülüyorsunuz. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  16.12.2013 Veysel Alsancak

  Sitenizi gördüm çok beğendim lazım oldukça sitenizden mekan araştırıcam bir arkadaşım üstünel köftecisinden bahsetmişti nasıl giderim diye araştırıtken gördüm sitenizi çok güzel anlatmışsınız. Harika görünüyor bende arkadaşımı götüreceğim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  17.12.2013 Gezsek yesek

  Site hakkındaki düşüncelerin için tşk ederim Veysel. Mutlaka bu köftenin tadına bak , yorumlarını bekliyorum :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.12.2013 Yeşim Albayrak

  Bu ne kadar harika bir yer böyle gezsek yesek. Hafta sonu bende gideceğim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.12.2013 Şerife

  Yeşillikleri görünce hayran kaldım ilk fırsatta bende tadına bakmak istiyorum. Paylaşım için teşekkürler.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  30.12.2013 Yeşim Albayrak

  Biraz geç oldu ama bende gittim tattım kızılaydan ulusa doğru roma hamamını geçince sola dönünce tabelasını görürsünüz takip ederseniz ok yönlerini ulaşabiliyorsunuz biraz kuytuda bir yer ama yeşillikler bir harika köftede çok güzel gezsek yesek sayesinde benzersiz bir köfte deneyimi daha yaşadım. Mekan sahiplerine sizden bahsedince çok şaşırdılar içeriği gösterdim çok beğendiler.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  31.12.2013 Gezsek yesek

  Köfte lezzetli , kimseyi bu lezzetten mahrum bırakmamak gerek:) gidip tadına bakan herkesin yorumlarını bekliyoruz ;) Şerife muhakkak sende denemelisin:)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  13.11.2014 Zeynep Soykan

  Üstünel köftede iddialı bende çok severim :)

 • Doğanbey Mh. Yeni Sanayi Tunç Caddesi No:86 İskitler / Ankara
 • 0312 324 26 24

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart