Via Pub

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.12.2013

Antalya dönüşünde uçağa erkenden checkin yapmanın vermiş olduğu fırsattan istifade bir şeyler atıştırayım dedim ve Via Pub a girdim. Garson hemen bir menü ile geldi öncelikle pazarlık ettim çünkü uçağın kalkmasına 40 dk vardı hızlı olmam lazımdı. Çalışan arkadaş yoğunluk olmadığı için yemeğin 10 dk da çıkacağını söyledi ve siparişi beklemeye başladım tam 10 dk sonra söylemiş olduğum steak sandviç ve içeçeğim hemen geldi.

Açıkcası hızından dolayı etkilendiğim mekandan steak sandviçi yerken bu performansa yakışmayan bir lezzetle karşılaştım. Görünümü çok güzel, yanında elma dilimli patates kızartması ile servis edilmiş iştah açıcı bir sandviç olmasına rağmen lezzet konusunda gerçekten vahimdi.

Mekan genel olarak sade ve şık bir konsepte sahip ve canlı maç yayınıda bulunan sevimli bir yer. Fakat siparişimi verdiğim dakikadan sonra gözlemlerim sonucu mutlu olmadığım şeylerde var. Mesela yan masaya iki kişi geldiler bir yiyecek sordular ama yiyecek varmı yokmu mutfağa sorup gelmesi gereken arkadaş gitti bir daha gelmedi ki orası bir hava alanı ve herkes uçuş öncesi birşeyler atıştırma derdinde yani vakitleri zamanları kısıtlı garsonlar barın etrafında sohbet etmekten neredeyse müşteriyle ilgilenmez haldeler. Üç bayan arkadaşın sohbeti haricinde ortalarda yetişmeye çalışan bir de erkek garson vardı ama dediğim gibi mutfağa yemek sormak için gitti ve birdaha diğer müşteriyle hiç ilgilenmedi. İlgisiz, kafalarına göre çalışan birkaç kişi var. Tabi ister istemez bunlar çok göze batıyor.

Masalardan kalkan müşterilerin geride bıraktıkları yeni müşteri gelince kaldırılıyor masa boşsa sohbeti bırakıp kimse temizlik yapalım demiyor. Çalışanların bu denli ilgisiz olması beni çok şaşırttı halbuki bana hizmet gayet hızlı olmuştu fakat ben gittiğimde 2 masa doluyken benden sonra neredeyse yarısından fazlası dolmuştu ve umursamazlıklarından dolayı yetişemez oldular.Hesabı istedim, hesabım tam 10 dk da geldi. Uçak kalkışına çok az kalmıştı biraz daha gelmeseler cidden sinirlenecektim. Sonuç olarak steak sandviç 19 TL schweppes 7 TL. Fiyatlar hava alanlarında pahalıdır tamam ama hizmette çok kalitelidir, hızlıdır. Çalışanlar müşterinin uçuşa yetişeceği bilincindedirler. Fakat bu işletme bu bilinçten yoksun ve insan en azından bu kadar ödedik lezzet olarak tatmin etseydi bari diyor. Böyle şık ve güzel bir mekanın kafasına göre başı boş çalışan elemanlarından dolayı giderken dikkat etmenizi öneririm.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    08.12.2013 Yeşim Albayrak

    Uçak kaçsaydı çok kötü olurdu. Benim genel bir eleştirim olacak hava alanları, otobüs garları ve dinlenme tesisleri nedense hep böyle pahalı oluyor. Fırsatçılıktan başka birşey değil bu.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart