Wok&Walk

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.04.2013

Arjantin caddesinde tam ortada gayet rahat bulunabilcek bir yerde Wok n Walk. Mekan gayet sade ve küçük. Tam yemeğini ye ve kalk bir yer:) Gereksiz hiçbir ayrıntı yok , zaten küçük bir mekan olduğu için fazladan bir süsleme yapılmamış. Gayet kararında olmuş bence. Çin lokantası tarzı verilmiş ve konsepte de uymuş.Yemeklerin anladığım kadarıyla çoğu wok tavada yapılıyor ve kısmen gözünüzün önünde . Alevler içinde o etleri sebzeleri pişerken görebiliyorsunuz.

İlk defa gittiğimiz için tabiki garson arkadaşımıza sorduk ne yiyelim diye. Onun tavsiyesine uyduk ve Yeşil Biberli Dana ve Acı Soslu Mezgit'in tadına baktık. Yemekler kutu içinde geliyor ve hoş görünüyor. Yemekler piştiği gibi geldi. Gerçekten sloganlarındaki wok in a minute denilmesinden anlaşılacağı üzere sipariş verdikten sonra 2 dk içinde yemekler geliyor. Yani siparişin gelmesini bekleyemeyecek kadar çok acıktıysanız Wok N Walk'a gidin.


Yeşil Biberli Dana görüntü olarak hoş olmasının yanında çok da lezzetliydi. Jülyen kesilmiş yeşil biber , dana eti , havuç ve soğan harmanlarak yapılmış. Bu yemeğin özelliği sebzelerin az pişmiş olması. Nerdeyse kıtır kıtır ağzınıza geliyor. Dana eti kararında pişmiş ne sert ne de çok yumuşak. Tuzu kararında ama çok tuz sevmeyenlere biraz tuzlu gelebilir. Kesinlikle tavsiye edebilceğim bir yemek.


Acı Soslu Mezgitli Pilav , aslında herkesin damak tadına çok uyacağını sanmıyorum. Pilavı bildiğimiz sebzeli pilav . İçinde havuç , bezelye ve soğan var. Ve en farklı olanı pilavın içinde pişmiş yumurta olması . Yağda kızartılmış yumurta açıkçası çok tahmin edilebilir bir şey değildi. Bence güzel olmuş ama herkesin hoşuna gitmeyebilir. E birazda acıydı haliyle adından anlaşıldığı üzere. Mezgitler güzel pişmiş ve lezzetliydi. Değişik bir tattı, denenebilir.


Tekrardan gitmeyi isteyeceğim bir yer Wok N Walk. Mutlaka diğer tadları da denemek istiyorum. Herşeyiyle gayet memnun kaldık . Wok N Walk'da fiyatlar Acı soslu Mezgitli Pilav 10tl , Yeşil Biberli Dana 18 tl.Deneyin :) Afiyet olsun :  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    24.04.2013 Alp

    Wok & Wolk un menüsündeki wok ları kesinlikle denemelisiniz gerçekten harika.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    29.04.2013 caglar

    degısık bı mekan gıdıp tatmak lazım

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart