Yahşi Plajı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
16.09.2017

Bodrum gezisi tam gaz devam ediyor bugünde Ortakentte Yahşi plajındayız. Burayı beğendim. Çünkü denizi güzel. Çok taşlık değil, denizde dalga çok yok, ayrıca temiz, çok soğuk da değil su. İşte daha ne olsun. Mavi bayrağı da var bu arada :)
Bodrumda aynı konsept burada da var. Plajlara giriş veya şezlong ücreti yok harcama zorunluluğu var. Yine 25 tlden başlıyor bu zorunluluk.


Karnımız acıkınca siparişimizi verdik. Dünkü yediğim Fettucini beni baya bir şaşırtınca bu da iyi çıkabilir diye düşündüm ama hayatımda yediğim en kötü Fettucini makarnaydı. Ki zaten o fettucini değildi başka bir şeydi bence. Ne sosu sos ne kreması krema ne mantarı mantardı. İçindeki tavuklar da lezzetsiz. Ayrıca ekşiydi. Hatta bu ekşilik neyden geliyor diye düşündüm sanırım mantardan. Mantarların rengi kararmasın diye limon suyuna koyup sonrada onu iyice yıkamayı unutmuş olabilirler. Böylelikle yemek pek mümkün olmadı.


Köri Soslu Tavuk yine hayatımda yediğim en değişik köri soslu tavuk. Bir kere köri sosu yok bu yemekte köri var tavuk var ama sos yok, üstüne serpilmiş. Zaten tavuğun bütün parçaları da göğüs etinden yapıldığı için o da baya kuru geldi bana. Yani bunu da beğenmedim.


Tavuk nugget yine içlerinden en iyisi çıktı. altında bol patates kızartması var. Patates de nugget da market ürünü dondurulmuş paketlerden olanlardan. O yüzden çok uzak bir tat değil. İkisinide bir yerlerde illa yemişsinizdir. Normalde ben sevmem bunları ama diğer yemeklere göre bu daha iyi geldi.


Fiyatlar çok pahalı değil yemekler geneli 10-30 tl arasında . Bana sorarsanız tost falan yiyerek karnınız doyurun çok atraksiyona girmeye gerek yok. Çünkü bunlar lezzetsiz. Kaşarlı tost en fazla ne kadar kötü olabilir ki :)
Plaj ve deniz güzel bu yüzden sevdim burayı çünkü amacım yemek yemek değil burada, sahilin ve beachin iyi olması. İyi gezmeler :)

  • Ortakentyahşi Mah. Bodrum-Yalıkavak Yolu, 48420 Bodrum Muğla

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart