Yamaçtepe Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.09.2016

Bu seferde Bursadayız. Kurban bayramı tatili için tercihimiz yine çok sevdiğim Bursadan yana oldu.Neden seviyorum Bursayı çünkü yapılacak çok şey gezilecek çok yer var. Hem dağ var hem deniz daha ne olsun.
Konumuzdan sapmadan Yamaçtepe cafeden bahsedelim. Mudanya'dan dağ yoluna çıkarken adı gibi tam yamaçta bulunan şahane manzarası olan bir mekan. Kesinlikle bayılacaksınız.Mekanda güzel böyle baya ferah. Manzarası sebebiyle insanın içini açıyor. Garson arkadaşımız çok güzel ilgilendi bizimle. Çok kalabalık bir grup olmamıza rağmen neredeyse bir dediğimizi iki etmedi. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyoruz.


Bu da o muhteşem manzara


Amacımız bu güzel manzaraya karşı kahvaltı yapmak. Bizde serpme kahvaltı yanına istediğimiz extra şeyler söyledik. Daha doğrusu extra şeyler söylemeye çalıştık fakat söyleyemedik. Çünkü bu serpme kahvaltı içinde neredeyse her şey var. Patates kızartması mesela extra söylemenize gerek yok dedi garson arkadaşımız. Balından , reçeline, peynir çeşitlerinden, siyah, yeşil zeytine, yağ, ezme var da var.Gerçekten de her şey bol bol, hepimize yetti.
Sigara böreği bile lezzetliydi ki heryerde güzel yapmıyorlar mesela.


Menüden ayrı olarak menemen söyledik,gayet başarılı.Ve bunların hepsini masadaki kişi sayısına göre bölerek sunmaları da hoşumuza gitti.Sigara böreği , patates kızartması hep ayrı ayrı tabaklara bölünerek geldi önümüze.

Ayrıca omlet söylemek istemiştik yine menü içinde yumurta olduğu için onu sizin için omlet yaparız dediler. Yani bu mekanın en güzel özelliği sizi kazıklamaya çalışmıyorlar. Gayet doğal ve içtenler. Gelen müşteri memnun kalsın istiyorlar. Omletimiz de fena değil.

Extradan Çibörek söyledik. Çok mükemmel değil fakat yine de tadı güzel. Baya kötü sıradan bir şey bekliyordum çibörek herkesin tutturabileceği bir şey değil bana göre, yani herkes bir şekilde yapıyor ama oluyor mu. Burası kısmen tutturmuş.


Ve son olarak tabi ki kahvaltı sofrasının vazgeçilmezi sucuklu yumurta. Sofrayı şenlendirir sucuklu yumurta. Sevdik valla ellerine sağlık.

Gelelim Yamaçtepe Cafe'de fiyatlara Serpme Kahvaltı 25 tl (bence 2 kişiye yeter), Çibörek 10 tl (3 adet) , Sucuklu Yumurta 10 tl, Menemen 10 tl . Banan sorarsanız fiyatlar gayet uygun. Zaten buranın manzarası yeter.Biz her şeyiyle memnun kaldık. Hizmet on numaraydı. Teşekkür ederiz. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart