Yaprak Döner&Tantuni&Köfte

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.09.2016

Bursa'nın meşhur birkaç yemeği tabi ki var. Bilinen en meşhuru da iskender. Ama bu sefer bir diğer meşhur yemeği Pideli Köfteyi tanıtmak istedim. Yaprak Tantuni, aslında çok alakasız bir yerde Ankara yolu caddesinde muhtemelen sadece önünden geçebileceğiniz pek de gözünüze çarpmayacak bir mekan. Benim burayı nasıl bulduğuma gelirsek çok kalabalık bir grup olarak her zaman gittiğimiz kokoreççi olan Çınar Kokoreçi bu sefer de ziyaret etmemezlik yapmadık. İşte bu Yaprak Tantuni tam Çınarın yanında. Eğer aranızda kokoreç sevmeyen varsa burayı değerlendirsin.
Ufacık bir yer burası. Siparişimi verdim. Baya bir methettiler kendilerini bakalım nasılmış tadı.Oradaki ustanın genel olarak tavrını beğendim. Çok güleryüzlü davrandı,işine sahip çıkması güzel bir hareket.


15 dk içinde siparişim önümdeydi. İsteğim üzerine sosu az.Sos çok olduğunda ne köftenin ne tereyağın tadını alamıyorum ben. Aslında pideli köfte bildiğimiz iskenderin köfteli hali. Burada önemli olan köftenin lezzeti. Sağolsun sosu az istediğim için tereyağını baya bol koymuşlar. Ama güzel olmuş. Köfte de lezzetli. Bu pekçok yerde yediğimiz kasap köftelerden. Ama biraz küçük köfteler, karnın doysun istiyorsan pideye yüklenmen gerek. Bir bütün olarak bakarsak tadı iyi.


Pideli köftenin fiyatına gelirsek 12 tl. Genel olarak uygun tabi. Ama çok açsanız en az 1,5 porsiyon söylemenizi tavsiye ederim. Afiyet olsun.

  • Şükraniye Ankara Yolu Cd. 16320 Hamamlıkızık Yıldırım Bursa
  • 0224 360 11 12

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart