Ye An

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
30.01.2016

Ye An çok uzun zamandan beri listemde olan bir mekan. Açıkçası pidelerin methini çok duydum kısmet bugüne oldu.Mekana girdiğimizde böyle kendi halinde sıradan ufak bir esnaf lokantası tarzı var. Tamamen boştu, saat sebebiyle böyle olduğunu söylediler. Genelde akşam saatleri evlere ve işyerlerine servis oluyormuş . Öğlen daha kalabalık olurmuş. Tabi ilk etapta göze batan bir şey bu neden böyle boş diyor insan fakat Balgat gibi bir yerde özellikle bu cadde üzerinde rakabet de biraz zor olsa gerek. Adım başı bir kebapçı, mangalcı, dürümcü vs var. Tabi bizim için ilk öncelik lezzet. Siparişimizi verdik.Pideler Taşfırında yapılıyor bunu görebiliyoruz. siparişimi verdiğimden yaklaşık 10 dk sonra geldi , mekanın boşluğundan dolayı bu kadar çabuk olabileceğini tahmin etmemiştim. Tabi hızlı servis benim için her zaman takdir edilesi bir özellik.
İlk gözüme çarpan Kuşbaşı üstü peynirli pide. Kaşarlı yazmaması zaten bana bir farklı geldi. Özel Develi peyniriymiş bu. Net söylüyorum hayatımda yediğim iyi pidelerden. Hamuru incecik , malzemesi bol, gerçekten o özel peynir çok lezzetli. 1 porsiyon değil de 1,5 daha iyi olurmuş. Çok beğendim.


Mutlaka bir çeşit daha denemem lazım . Klasik tercih yaparak kıymalı pide söyledik. Zaten aynı hamur. Hamur kalitesi ve lezzeti kesinlikle tartışılmaz. Çıtır çıtır , hayatta insanın midesine oturmaz. Kıymalısı da lezzetli , tavsiye edilir.


Bir de bunların yanında köz biber geliyor ikram olarak. Hem de baya bol bol geliyor.

Gelelim bu pidelerin fiyatlarına. Ye An'da Kuşbaşı Peynirli Pide 1 porsiyon 17 tl , 1,5 porsiyon 25,50 tl , Kıymalı Pide 1 porsiyon 13 tl , 1,5 porsiyon 19,50 tl , ayran 2,50 tl. Ben sevdim , takdir ettim , beğendim. Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    13.02.2016 Aynur taş

    Valla arıyoduk iyi pide yapan yakınlarda bir yer bende balgatta oturuyorum mutlaka denicem iyi görğnüyor

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart