Yıldırım Aspava

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
03.01.2016

Risk almadan yemek yiyim diyorsanız ve yakınlarınızda bir Aspava varsa (ki olmaması pek muhtemel değil) , oraya girin. Aspava Ankar'da hemen hemen her semtte hem de birkaç tane birden olan bir mekan. Klasik dürüm döneriyle meşhur olmuş özellikle geç saatlerde sizin hem gözünüzü hem gönlünüzü hem de karnınızı rahatlıkla doyurabileceğiniz bir yer. Risk yok diyorum ama tabi bunlarında kendi aralarında ufak da olsa lezzet farkı oluyor. Mesela Esat'taki Yıldız Aspava benim için apayrıdır.
Balgat'taki Yıldırım Aspava'da en sevdiğim şeylerden biri hizmet ve güleryüz 10 numara. Mekan zaten gayet büyük, bu yüzden yer sıkıntısı vs yok, ayrıca baya da ferah. Çok güzel ilgilendiler bizimle. Bu arada yanlış anlamadıysam akşam 22.30 a kadar açık bu mekan.
Aspavalardaki en belirgin özelliklerden biri siparişiniz alındıktan sonra önünüze gelen ikramlar. Koca bir tabak salata , yanında patates kızartması ,çiğköfte ve cacık. Bu bol ikramlar bile buraya gelmek için gayet yeterli bir sebep.

Bildiğinizden şaşmayın, her ne kadar menüde birçok kebap çeşidi bulunuyor da olsa. Klasik dürüm döner, soslu, sossuz, kaşarlı, kaşarsız vs seçeneklerini kendi isteğinize göre oluşturabilirsiniz. Benim favorim kaşarlı sossuz dürüm. Çünkü hem sosa bulayarak etin tadını kaybetmezsiniz, hem de hafif kaşar eklenerek etin ağırlığını bastırmış olursunuz. Burada yediğim de lezzetli bir döner . Beni mutlu etti.


Bu sefer acaba açıkta dönerini yesekte bir de nasıl göründüğüne baksak diye düşündüğüm için Servis Döner de söyledim. Görüntüsü beni mutlu etti , tadı zaten aynı döner. Fakat o yanında gelen pilav falan olmuyor. Güzel olmadığı için olmuyor. Bu yüzden de gereksiz buluyorum.


Yemeğin sonunda yine bir Aspava klasiği olan irmik helvası ve dondurmamız da geldi. Biraz şekeri fazla bu helvanın ama yemeğimizin kapanışını tatlıyla yapmış olduk. Tabi bu da ikram.

Gelelim Aspava'da fiyatlara Servis Döner 18 tl, Kaşarlı Dürüm Döner 19 tl , 1 lt su 4 tl. Aspavalarda fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart