Yörem Köfte & Kokoreç Döner Evi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
27.11.2015

Dikmen caddesinde kendi halinde ufak bir mekan Yörem. Biraz tadilat vs den geçirip çok da güzel bir mekan yapmışlar. En beğendiğim şey çalışanların çok ilgili ve güleryüzlü olmaları. İşlerini seviyorlar çok belli , buranın belki de dikkat çekmesinin sebebi de budur.


Kendimizi köfte ve kokoreç yemeye adapte edip gittik zaten. Siparişimizi verdik akabinde masamıza turşularımız geldi. Salatalık ve biber turşusu ayrı ayrı. Böyle yemeklerin yanına özellikle biber turşusunu çok yakıştırırım. Acı olacak fakat ağzını yüzünü yakmayacak. İşte tam da öyle bir turşu yedik.

Önce kokorecin tadına baktım. Ekmeğin büyüklüğü beni hayrete düşürdü. Ama garson arkadaşımız yarım ekmek ağırlığında dedi. Yine de bana çok doyurucu geldi. Kokoreç aslında tam sevdiğim gibiydi böyle minik minik doğranmış isteğim üzerine de az acılı ve çok iyi pişmiş. Buraya kadar gayet iyi. Sevdim ve beğendim de fakat bana biraz yağsız geldi. Böyle yiyeceklerde yağ arıyorum ben. Kokorecin yağı baharatla birleşecek ve rengini ekmeğe verecek. Bu durum abartılı olmayacak ama illa olacak. Tek eksik gelen şey bu oldu benim açımdan.


Sonrada köftenin tadına baktım. Yine aynı büyüklükte bence kocaman bir ekmeğin içinde yeteri kadar köfte ve isteğim üzerine az soğanla ve diğer garnitürlerle geldi . İçinde közlenmiş biber olması güzel bir tat katmış. Köftesini beğendim. Hatta şu mangalcılarda yediğimiz köftelere benziyor. Onları da sevdiğim için buradaki de gayet lezzetli. İyi pişmiş. Tekrar tercih edebilirim yani.Yörem'de fiyatlara gelirsek, Kokoreç 13 tl , Köfte 10 tl , ayran (büyük) 3 tl . Fiyatlar makul olması gerektiği kadar sadece kokoreçte 10 tl olabilir. İçi bol gibi görünüyor fakat bu bolluk çok ufak doğranılmasından kaynaklanıyor olabilir çok emin olamadım. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart