Yurtsever Bolu Mangal

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.10.2016

Uzun zamandır gelmiyorduk mangal köfte yemeye. Gelince anladık ki özlemişiz. Mersinden gelen misafirlerimizin isteği üzerine bu tercihi yaptık. Daha önce burada bulunan başka bir Bolu Mangal mekanının yerine yine aynı tarzda bu sefer Yurtsever Bolu Mangal açılmış. Aslında bu mekanlar arasında hem fiyat hem de lezzet olarak öyle çok bir fark yok. Ama hiç fark yok da değil bunu unutmayalım. Mekan ferah büyük zaten bir değişiklik yok. İçerisi de dolu sayılır. Güzel iş yapıyorlar. Siparişi verdikten sonra biraz fazla bekledik bence.


Hemen masamıza mezeler geldi. 4 çeşit meze içinde acılı sos güzel, sarmısaklı yoğurtla harmanlanmış köz patlıcan için pek bir şey diyemicem çünkü sadece yoğurttan ibaretti. içinde bir iki parça patlıcan vardı pek bir şey anlayamadım. Jalapeno biber turşusu ve çiğköfte de fena değil.

Hemen salatamız geldi. Çoban salata yerine mevsim salata tercih ederdim.istemememize rağmen fazla porsiyon geldi onu da sormalarını tercih ederdim.Çünkü yarısı yenmedi zaten. Salata fena değil.

Burada köfte yememek zaten mantıklı değil çünkü en lezzetli şey bence köfte. Klasik olarak normal kasap köfte söyledik. Gerçekten çok güzel bir sunumla geldi önümüze. Tadı da lezzetli. Güzel pişmiş çok beğendik. Bu tadı seviyorsanız bu mekanı tercih edebilirsiniz. buranın köftesi gerçekten güzel.


Bu mekanlarda kanat da çok güzel oluyor. Nasıl yapıyorlarsa şahane pişiriyorlar dışı tam kızarmış ama yanmamış içi de gayet iyi pişmiş lokum gibi. Çok beğendim. Özellikle beğendim.Gelelim Yurtsever Bolu Mangal'da fiyatlara 1 kilo sade köfte 60 tl , 1 kilo tavuk kanat 48 tl , Çoban Salata (duble) 13 tl , 1 lt ayran 7,50 tl. Söylemeden geçemeyeceğim ayran pahalı, köfte için ise bu mekanlarda ortalama fiyat böyle ama bence o da pahalı. İnegöl'den biz köftenin hasını alıyoruz kilosunu 40 tlye. Arada fiyat farklı çok, biraz normalleşmesi gerek buradaki fiyatların. Bir de bir daha salata getirirken kafanıza göre duble vs yapmayın gelen salatanın yarısı kaldı. Müşteri isterse kendi söyler fazlasını. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart