Yuvam Çay Bahçesi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.02.2015

Antalya'da konum olarak çok güzel bir yerde Yuvam Çay Bahçesi. Yat limanını tepeden gören mekan bu özelliği açısından dikkat çekebilir. Girişi cadde üstünden. Bahçenin bir bölümü kapatılmış ve elektrikli ısıtıcılarla sıcak tutulmaya çalışmış ama çok sıcak olduğu söylenmez. Bakımsız ve özensiz bir mekan. Burayı neden tercih ettiniz derseniz Yat Limanın aşağısındaki mekanların çoğu restaurant şeklinde.Biz böyle çay bahçesi tarzında bir şeyler atıştırabileceğimiz bir mekan aradık.Çay bahçesi olmasına rağmen alkol satışı var ben pek anlam veremedim ama demek Antalya'da sistem böyle. Zaten alkolsüz mekan hiç rastlamadım burada. Mekanı beğenmedim. Denizi görüyor ve karnımız çok aç diye burayı mecburen tercih ettik. Zaten küçük bir mekan ve içeride bir iki masa doluydu. Siparişi verdik nerdeyse bir saat sonra geldi. Böyle olması tabi rahatsız ediyor.İlk tercihim Hamburger. Bildiğiniz kantin hamburgeri , öyle hızlıca atıştırmak istiyorsanız bence iyi bir tercih. Ama çok şahane bir tat beklemeyin. İyi de değil ama kötü de değil. Bir de normalde yanında patates kızartması ile servis edilir hamburger ama bu serviste patates yok. Bu da hoşuma gitmedi.


Diğer yemeğimiz tavuk şiş. Güzel bir sunumla tıka basa dolu bir tabak geldi içinde salatası pilavı patates kızartması köz biber domates hepsi var, ama maalesef tat yok. Porsiyon bol ama tavuklar pişmemiş neredeyse hiç yiyemedik. Garson arkadaşta sordu hatta beğenmediniz mi diye. Ona da söyledik çiğ bu tavuklar. Şişten dolayıymış diye saçma bir açıklamada bulundu. Zaten siparişi uzun bir sürede getirmediler. O süre içinde o tavuklar nasıl pişmedi anlamadım. Berbattı.


Diğer yemeğimiz Izgara köfte .O da garson arkadaşımızın tavsiyesi. Yine aynı şekilde dolu dolu bir tabak geldi. Yani tıka basa doyarsınız bu menülerle. Köfte nispeten tavuğa göre daha iyiydi, en azından pişmişti. Ama ondan da şahane bir tat beklemeyin. Klasik ev köftesi gibi ama tabi evde kendinizin hazırladığı köfte emin olun daha lezzetli olur.


Küçük bir misafirimiz olduğu için aramızda ona da patates kızartması söylemiştik. Kızartmada bir sıkıntı yok da ,garson arkadaşımızdan şunu beklerdim söylediğimiz yemeklerin menüsünde patates kızartması zaten var, ayrıca bence patates söylemeyin diye uyarmasını beklerdim. Hiç hoş bir davranış olmadı. Yemeklerin çoğu yenmedi hep böyle kaldı ziyan oldu.

Yuvam Çay bahçesi gibi olmayan Çay Bahçesinde fiyatlara gelirsek, yat limanın içindeki restaurantlara göre daha uygun görünüyor. Ama memnuniyet derecesi size kalmış. Hamburger 6 tl, Tavuk Izgara 13 tl, Köfte 15 tl , Patates kızartması 6 tl, Cola 4 tl , Ayran 3 tl ,çay 2 tl. ayrıca belirtmeliyim ki çayın da tadı kötü. Afiyet olsun.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    24.02.2015 Yasemin Kısa

    sadece yeri iyi yemekler kötü mekanın içide kötü sadece yazın bahçesi güzel oluyor siz tabi bu mevsimde gittiğiniz için bahçeden faydalanamamışsınız

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    24.02.2015 Gezsek Yesek

    Yasemin hanım inşallah havalar düzelince de bir gideriz belki o zaman görürüz belki bahçeyi

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart