Yüzevler Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.06.2013

Adana 'nın en meşhur Adana Kebap yapan yeri Yüzevler. Kime sorduysak hakiki Adana yemek istiyorsanız Yüzevler'e gidin dedi. Adana'nın çok bilindik bir caddesi olan Ziyapaşa caddesinin bir sokağında yerimiz. Bulmak çok zor olmadı . Çok temiz ve güzel döşenmiş bir mekan. Çalışanları çok saygılı ve çok ilgili. En önemlisi de hepsinin kebap hakkında bilgisi var. Ne sorduysam cevapladılar. İçeri de duvar kağıdı yerine fotoğraflar var :) Çok da şık olmuş aslında, güzel bir reklam bence. Aklınıza ünlülerden kimler geliyorsa bir çoğu buraya gelmiş . Hepsinin fotoları duvarlara asılmış. Adana'da tek şube, İstanbulda'da 4 şubeleri var. Mekan olarak da beğendim fakat daha tam kurumsallaşamış bir yer. Mesela tabaklarında , bardaklarında kendi logoları olsa baya şık dururdu. Bu kadar ünlenmiş bir mekana bu tarz bir uygulama daha çok yakışırdı.İlk olarak mezelerle masamızı donattılar. Soğan salatası, ezme, salatalıklı yoğurt ( tam cacık gibi değildi) , mevsim salata , ayrıca maydanoz ve nane de getirdiler . Bunların hepsi ikram buarada. Hepsinin tadına baktım. Çok taze ve lezzetliydi. Porsiyonlar baya boldu. Birçoğunu yiyemedik.

Ardından hemen kıymalı ve kaşarlı olmak üzere fındık lahmacunlarımız geldi. İkisi de çok lezizdi. Özellikle kaşarlı olana bayıldım.

Ve asıl yemeğimiz Adana Kebap geldi sofraya. Görüntüsü bile mükemmeldi. Hiç başka yerlerde yediğiniz Adana Kebaplara benzemiyor. Zaten özel olarak hazırlanıyormuş. Etin sinirleri alınmadan yapılmaz Adana diyorlar. Görünümü her şeyi anlatıyor zaten. Cidden bu zamana kadar bu kadar lezzetli bir Adana Kebap yememiştim. Adana'ya giderseniz mutlaka burada yemelisiniz. Kebabın hakkını sonuna kadar veriyorlar.Yüzevler'de fiyatlara gelince, gitmeden önce herkes bizi çok korkuttu orası çok pahalıdır diye. Belki Adana'ya göre pahalı olabilir ama bence o lezzete gayet de uygundu fiyatı. Adana Kebap 20 tl , ayran 2 tl . Afiyet olsun :))

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    18.06.2013 Selim

    Biraz Sokak arasında kalmış bir yer ve şu aralar üst katı yapılıyor yanlız dediğiniz gibi çok meşur lüx bir mekan olmasına rağmen bir türlü kurumsallaşamamış bir yer yedigün bardaklarında ayran veriyorlar böyle lüx bir mekana yakışmayan hareketler ki artık eskisi gibi dolup taşmayan bir yer fiyatlarıda adanada adana yemeğine göre çok ve gereksiz pahalıı heryerde bir adanacı var çünkü. İnşallah söylediklerimizi sizin yorumlarınızı duyar ve kendilerini geliştirirler.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart