Zigana Pide

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.06.2013

Acity alışveriş merkezinin hemen yakınında Zigana Pide. Aslında çok da meşhur bi yer. Karadeniz pidesi sevenlerin tercih ettiği bir mekan . Kendi halinde bir pideci Zigana. Öyle şatafatlı lüks bir görüntüsü yok. Pideleriyle ünlenmek istemişler ve ünlenmişler de. Nasıl yiyeceğini dahi söylüyorlar sana. 'Elle yenur' diyorlar , masada çatal bıçak bulamazsınız. Mecbur elinizle yiyeceksiniz.Kavurmalı pide söyledim. Zaten pideden başka bir seçeneğiniz yok. Ya kavurmalı ya kıymalı ya da kaşarlı pide yiyeceksiniz. Biz sadece pide yaparız onu da çok iyi yaparız diyorlar. Gerçekten kavurmalı pidesi bir harika. Daha önce gittiğimde kıymalı pidesini de yemiştim fakat kavurmalı pidesi çok çok daha lezzetli. İçinde hafif bir tereyağ parçasıyla geliyor pide. Sıcaklığından kendi gözünüzün önünde eriyip gidiyor. Pidenin hamuru çıtır çıtır, lezzetli . Herşeyiyle mükemmel bir pide. Mutlaka bir kere bile olsa gidilip bu lezzetin tadına bakılmalı.Zigana Pide'de fiyatlara gelirsek kavurmalı pide 15 tl. O pideye göre fiyatı normal. Zaten pideniz kocaman geldiği için doymamanız mümkün değil ben neredeyse yarısını yiyemedim bile. Deneyin , memnun kalacaksınız ;) Afiyet olsun.

Tadına bakmak istediğim aslında 2 çeşit var. Peynirli ve kavurmalı. Ki kavurmalıyı diğer şubeden biliyorum ama peynirliyi ilk defa denedim. Aslında kavurmalı peynirli isteyecektim ama birbirine karıştırıp yaptıkları için peynirin tadını tam olarak almak zor olurdu. Bu sebeple Kıymalı peynirli istedim.
Kıymalı Peynirli de olay yarı yarıya olması. Yarısı kıymalı yarısı peynirli.Kıymalı tarafı bence sıradan. İlla gidip yenilmesi gereken bir lezzet değil. Ama peynirli kısmı bence başarılı. Farklı bir lezzeti var peynirden dolayı. Ben sevdim deneyin derim.


Kavurmalı zaten efsane. Pidesi kapalı çıtır, üstünde tereyağ nefis, içi bol. Eti de çok lezzetli ve iyi pişmiş. Daha ne olsun. Bence çok lezzetli ama şunu söylemek gerek oldukça ağır bir yemek bu pide. Sonuçta baya yağlı. Ona göre yemeniz tavsiye edilir :)İkram olarak turşu geliyor masaya.

Fiyatlara gelirsek, Kıymalı Peynirli 28 tl, Kavurmalı 30 tl, ayran, cola 4 tl. Afiyet olsun.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  16.06.2013 Arzu

  Kavurmalı pide harika görünüyor kesinlikle gidip deneyeceğim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.06.2013 Arzu

  Ankarada gidilecek mekanlar konusunda gerçekten seçici bir siteniz var tebrik ederim ziganaya kesin gideceğim. Pidesi çok güzel görünüyor.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.06.2013 Gezsekyesek

  Teşekkür ederiz Arzu :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  18.12.2013 Temel Üstün

  Sürekli adını duyuyordum meğer anlatılanlar kadar güzelmiş araştırıken sitenizde zigana pideyi ve pidelerini gördüm beğendim tüm uşaklar yemeye gideceğuz. Saolun paylaştığınız için.

 • Erciyes İşyerleri Sitesi 201. Cad. 6 Macun mah. Yenimahalle / Ankara
 • 0312 387 09 99

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart