En Sevdiğimiz 10 Mekan

Müslüm Kebap

Efsane Prof. Sadık Usta'da kebaplara o kadar para ödeyince bu böyle olmaz dedim ve daha uygun fiyatla iyi kebap yemenin yollarını aramaya başladım. Sonra bir öğrendim ki meğersem Müslüm Ustamız daha önce Sadık Usta'da usta olarak çalışıyormuş, ayrılıp kendi yerini açmış. Bur

Peçenek Döner

Peçenek Döner Ankara'nın eski dönercilerinden. Çok da meşhur ha. İnterneti bir açın yüzlerce yorum bulursunuz hakkında. E bu kadar meşhur bir yeri ziyaret etmekte geç kaldığımın farkındayım.
Sanayi içinde gayet büyük bir mekan Peçenek. Eskiden Etlik garajlar içinde uf

Çorbacı Hasan Usta

Çorbacı Hasan Usta daha önce de ziyaret ettiğim sadece Etli Ekmeğin tadına baktığım bir mekan. Bu sefer daha kapsamlı keşif yapmaya geldik. Anneler Günü de bahanemiz oldu. Tabi dekor fln yenilenmiş, masalar fln hep değişmiş. Sanki böyle daha bir aydınlık ve ferah olmuş.

Franco Burger

Franco Burger benim eskiden tanıdığım ve çoook sevdiğim bir burgerci. Kendilerinde baya bir değişiklik oldu gerçi diğer şubeler kapandı veya isim değiştirdi. Ama Çayyolunda Sarnıç Park Avmde kendi isimleriyle devam eden ufak sevimli bir Franco var çok şükür ki :)
Toplasan

Cafe Pirogi

Cafe Pirogi'yi önceden siz de biz de biliyoruz. Rus mutfağı için gelmiş ve çok memnun kalmıştık. Mekanın sahibi Hülya hanımın yine nazik davetiyle bu sefer de kahvaltısını tatmaya geldik.
Bu sefer bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek blogger arkadaşlarımla birlikte tadım

Bayram Usta Yaprak Kebap

Bayram Usta önceden de pek çok kez duyduğum aslında iyi bilinen bir yer. Adını güzel duyurmuş mekanın kalabalık olmasından da belli. Mekanı kalabalık görünce insan ister istemez diyor burada iyi bir şeyler mutlaka var. Çukurambar gibi bir yerde aslında ara sokakta olmasına rağmen

Pizza İl Forno

Pizza İl Forno uzun zamandır listemde bekleyen , daha öncesinde bir kere gidip kapıdan döndüğüm (çünkü o gün hamurları kalmamış) merak içerisinde gittiğim bir mekan. Yıldız şubesi ufacık , toplasınız 5-6 masa var içeride. Bir de ufak bir bahçe var ama hava sebebiyle orası a

Bolu Mangal Keyfi

Balgatta Ceyhun Atıf Kansu caddesinde Bolu Mangal Keyfi. Çok ferah ve büyük bir mekan . Tam mangalcı konseptine uygun bir yer. Garson arkadaşlar çok ilgili. Siparişler hemen alınıyor ve en fazla 10 dk içinde geliyor. Servis çok hızlı ve çok memnun edici.

Devrez

Devrez ismini bilenler bilir çünkü çorbasıyla çok meşhur bir mekan burası. Bizim de çok ziyaret etmişliğimiz vardır, Esat şubesini tabi. Çukurambarda açılalı çok olmadı. Esata göre daha büyük ve ferah bir mekan olmuş. Ama tabi burası da Esata göre daha az rağbet görüyor b

Fess Burger

Fess Burger adını çok önceden duyduğum, aslında kolay bir yerde olmasına rağmen bir türlü gidemediğim ve tabii ki çok merak ettiğim bir mekandı. Bugün sonunda gelebildik. İyi burger arayışlarına çözüm olabilecek kadar güzel burgerlerinin olduğunu duyduğumu söyleyebilirim.